[ATB] Budownictwo

120 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na drogach w 7 województwach  

Data publikacji:

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ok. 120 mln zł. Są to zadania związane z budową i rozbudową odcinków autostrad (m.in. budową węzła) i dróg ekspresowych, budową przepustu na drodze krajowej, a także poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu poprzez budowę chodników i sygnalizacji świetlnej.

 

Trzy zadania w łódzkim

W województwie łódzkim w dwóch miejscach powstaną wzbudzane sygnalizacje świetlne. Będą to przejścia dla pieszych na DK-72 w miejscowości Brzeziny oraz na DK-71 w miejscowości Zgierz. Oba te zadania mają być realizowane w 2018 roku.
Kolejną kwestią, którą resort zatwierdził jest aneks do inwestycji dotyczącej rozbiórki istniejącego mostu i budowy przepustu przez ciek bez nazwy w ciągu drogi krajowej nr 14 w miejscowości Dobra. Przedsięwzięcie również ma zostać zrealizowane w 2018 roku.

Po dwie inwestycje w trzech województwach

Kolejne dwie inwestycje są zlokalizowane w województwie dolnośląskim. Pierwsza z nich to proces przygotowawczy do rozbudowy odcinków autostrady A4 Wrocław – Krzyżowa i A18 Krzyżowa – Golnice. Zakończenie jest planowane w 2020 roku, a MI teraz zatwierdziło aneks do programu przedsięwzięcia dotyczy prac przygotowawczych, w ramach których planowane jest dokończenie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, wykonanie koncepcji programowej oraz nabycie nieruchomości.
Następnym projektem zatwierdzonym na Dolnym Śląsku jest aneks do inwestycji dotyczącej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie dolnośląskim na drodze krajowej nr 46 w miejscowości Laski. Realizacja jest przewidziana na 2018 rok.
W województwie lubelskim zatwierdzony został proces przygotowawczy budowy autostrady A2 Siedlce – granica państwa, odcinek Biała Podlaska (węzeł Cicibór) – gr. państwa. Inwestycja polegać będzie na budowie 32,1 km odcinka autostrady A2 w powiecie bialskim, w gminach Biała Podlaska, Rokitno, Zalesie i Terespol. Zakończenie prac jest planowane w 2020 rok.
Ministerstwo zatwierdziło również aneks do projektu dotyczącego procesu przygotowawczego do budowy drogi S17 Piaski – Hrebenne. Celem inwestycji jest poprawa warunków podróżowania i bezpieczeństwa ruchu, poprawa płynności ruchu, zwiększenie przepustowości drogi, ograniczenie negatywnych oddziaływań na środowisko, rozwój terenów przyległych. Zakończenie prac przygotowawczych jest planowane w 2021 rok.
W województwie Małopolskim poprawione zostanie bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze krajowej nr 47 i 49 w miejscowości Nowy Targ. Zadanie obejmuje budowę dwóch ciągów pieszych o łącznej długości 990 m, a realizacja ma nastąpić w 2018 roku.
Kolejnym zatwierdzoną kwestią przez MI jest aneks do budowy węzła Niepołomice w ciągu autostrady A4. Inwestycja jest współfinansowana przez stronę samorządową, a realizacja ma trwać od 2018 do 2020 roku.

Trzy zadania w trzech regionach

Następnym zatwierdzonym zdaniem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie zachodniopomorskim w ciągu drogi krajowej nr 10 w miejscowości Suchań. Zadanie obejmuje budowę dwóch sygnalizacji świetlnych i ma zostać przeprowadzone w 2018 roku.
W województwie opolskim poprawione zostanie bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Brzeg. Zadanie również polega na budowie sygnalizacji świetlanej i również zostanie zrealizowane w 2018 roku.
Ostatnim zaakceptowanym przedsięwzięciem jest rozbudowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Sokołów Małopolski Północ (bez węzła) – węzeł Jasionka (bez węzła), etap II (dobudowa drugiej jezdni), etap I proces przygotowawczy. Zakończenie prac przygotowawczych jest planowane w 2020 roku.

źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.