48.5 kilometrowy most w Kuwejcie otwarty

48.5 kilometrowy most w Kuwejcie otwarty

Sheikh Jaber Al-Ahmad Al-Sabah Causeway o długości 48,5 km w Kuwejcie jest teraz otwarty. Połączenie dwóch morskich mostów, Subiyah Link (36,1 km) i Doha Link (12,4 km), sprawia, że jest to jeden z największych mostów na świecie.

Dar był głównym konsultantem projektu pracującego obok siostrzanych spółek Dar Group T.Y. Lin International, Ross & Baruzzini i Currie & Brown.

Grobla ułatwia rozwój niezamieszkałego regionu przygranicznego Subiyah, który będzie miejscem głównej strefy wolnego handlu, Madinat al-Hareer lub Silk City.

Obszary o powierzchni 350 000 m² i 600 000 m² zostały zregenerowane na obu końcach grobli, a dwie sztuczne wyspy o powierzchni 300 000 m² zostały utworzone na całej ich długości.

Grobla niesie dwujezdniowe drogi, każda o całkowitej szerokości 17m i przewożąca trzy pasy ruchu, a także pas awaryjny.

Główna sekcja skraca czas podróży z Kuwait City do Subiyah z 70 minut do 20 minut.

Most wiszący w głównej części tworzy kanał nawigacyjny o szerokości 120 m i wysokości 23 m, umożliwiający dostęp do portu w Doha w Kuwejcie. Ten otwór w grobli jest podtrzymywany przez pylon o wysokości 151 m, kształtem przypominający tradycyjną żaglówkę, ale niekonwencjonalny w swojej konstrukcji.

KP

Reklama
Powiązane artykuły