[ATB] Aktualności

65 mln funtów na nowy zakład JCB

Data publikacji:

JCB zainwestuje 65 milionów funtów w nowy zakład w Indiach. Firma przygotowuje się do obchodów 40-lecia produkcji w tym kraju.

    nowy zakład jcb

Nowa fabryka zostanie zlokalizowana w Vadodara w pobliżu miasta portowego Surat w stanie Gujarat na zachodnim wybrzeżu Indii i będzie wytwarzać części do globalnych linii produkcyjnych, firma przygotowuje się w ten sposób do zaspokojenia zwiększonego popytu.

Prezes JCB Lord Bamford 25 marca położył kamień węgielny pod nową fabrykę, która będzie szóstą w Indiach - kraju, który jest największym jednolitym rynkiem JCB od 2007 roku. Za ogłoszeniem idzie rozpoczęcie prac nad nową fabryką kabin do maszyn JCB w Uttoxeter, Staffordshire, które zostaną ukończone jeszcze w tym roku.

Dzięki znacznym inwestycjom w zdolności produkcyjne w Wielkiej Brytanii i Indiach jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do rozwoju naszej działalności w przyszłości. W tym roku obchodzimy 40 lat istnienia JCB India, a nasz sukces w ciągu tych czterech dekad zawdzięczamy ciągłym inwestycjom. Stosownym jest obchodzenie 40 rocznicy poprzez inwestycję w fabrykę, która da nam ogromne możliwości produkcyjne – powiedział Lord Bamford

 JCB India ma już fabryki w Delhi, Pune i Jaipur. Produkcja w nowym obiekcie na terenie o powierzchni 44 akrów rozpocznie się w przyszłym roku. Będzie on mieścił najnowocześniejszą technologię cięcia laserowego, spawania i obróbki skrawaniem i będzie działał bez wózka widłowego. Będzie w stanie przetwarzać 85 000 ton stali rocznie.

JCB India MD Vipin Sondhi powiedział: Przez 40 lat JCB pozostawało zaangażowane w Indie. Decyzja o budowie nowej światowej klasy fabryki w Vadodara opiera się na zaangażowaniu JCB w Indiach. Wybrana lokalizacja jest strategicznie ważna, ponieważ znajduje się w pobliżu dużego portu morskiego, który umożliwia sprawny transport. 

Źródło:JCB

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.