[ATB] Technika

Aby brukarzowi było lżej

Data publikacji:

Dzięki dużemu wyborowi narzędzi i maszyn do układania kostki oraz galanterii betonowej praca brukarzy jest dziś znacznie lżejsza niż kilka czy kilkanaście lat temu. Wśród akcesoriów i urządzeń dostępnych na naszym rynku - prezentowanych niejednokrotnie na naszych łamach - są również interesujące rozwiązania firmy Jazon.

Postanowiliśmy zatem odwiedzić tego interesującego producenta, który swój zakład produkcyjny ma w stolicy Podlasia, Białymstoku.
Okazałe budynki mieszczą się tuż przy wylocie drogi powiatowej w kierunku północnym, do Wasilkowa. Witający nas ład i porządek szybko zdradzają, że mamy do czynienia z firmą działającą jak w przysłowiowym „szwajcarskim zegarku”, zarządzaną od samego początku, czyli od 36 lat, przez jej założyciela, Jana Zadykowicza. Firma Jazon powstała bowiem jeszcze w czasach ostatniej dekady minionego ustroju.

– Jestem z wykształcenia inżynierem i gdy w 1984 r. skończyłem 36 lat, podjąłem to ryzyko, uznając, że lepiej późno niż wcale. Jazon na początku stał się firmą produkującą dla kontrahentów zagranicznych z Europy Zachodniej - dla przemysłu włókienniczego czy graficznego. Kiedy jednak kilka lat później w poważne tarapaty wpadł nasz ówczesny główny odbiorca, postawiliśmy na większą dywersyfikację, rozpoczynając produkcję urządzeń dla budownictwa – wspomina Jan Zadykowicz, prezes zarządu spółki Jazon.

Siła w prostocie

Celem firmy stała się produkcja i sprzedaż narzędzi brukarskich sprzedawanych na rynku pod marką własną, charakteryzujących się wysoką jakością, funkcjonalnością oraz ergonomią. Wszystkie produkty posiadają niezbędne atesty i certyfikaty.

– Wprowadziliśmy do oferty przede wszystkim narzędzia intuicyjnie proste w obsłudze, których zastosowanie wpływa na podniesienie efektywności przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążeń struktury ciała. Zaczęliśmy od urządzeń do przecinania kostki brukowej, ale dziś ten asortyment jest znacznie szerszy. Przy wprowadzaniu nowych produktów inspirujemy się obowiązującymi trendami, choć coraz częściej kreujemy świadomość potrzeb u naszych klientów. Dziś każdy szuka oszczędności czasu, na co się niestety nakłada spadający poziom kwalifikacji kadr i sił wykonawczych będących do ich dyspozycji. Taka jest nasza filozofia działania, która- jak widzę - zyskuje wielu naśladowców, w związku z czym nie zaniedbujemy ochrony patentowej. Oczywiście ochrona tego typu nie jest tania – zauważa prezes spółki Jazon.

W jaki asortyment można się zaopatrzyć w spółce z Białegostoku? Wystarczy rzut oka na kolejne przystępne cenowo pozycje produktowe mijane podczas zwiedzania hali montażowej. Jest więc przede wszystkim szeroki zakres chwytaków do przenoszenia i pozycjonowania betonowych lub granitowych krawężników, bloków czy płyt drogowych. Są urządzenia służące do przygotowania podłoża do układania kostki, które zapewnia szeroka gama łat profilujących - ręcznych i mechanicznych, czy też równiarek. Ważną pozycję w asortymencie stanowią też urządzenia do przecinania elementów betonowych, cegieł i innych materiałów ceramicznych. Są to przecinaki ręczne, jak również przecinarki mechaniczne: spalinowe jezdne i elektryczne stolikowe. Firma nie zapomina przy tym o innych czynnościach roboczych wykonywanych przez firmy brukarskie - ważnym etapem ich prac jest bowiem wytyczanie przebiegu dróg, chodników, placów i innych ciągów komunikacyjnych. Bardzo pomocne w wykonaniu tej czynności mogą być zestawy do tyczenia w postaci poręcznego wózka z kompletem niezbędnych akcesoriów. Wśród nowości jest zaś m.in. układarka do układania struktur drogowych, placów czy chodników, ułatwiająca pracę i zwiększająca wydajność. Uniwersalne narzędzie rozszerza możliwości maszyn takich jak: ładowarki, koparki czy koparko-ładowarki, głównie średniej wielkości, a także ogranicza potrzeby ludzkie na placu budowy...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 03/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.