[ATB] Budownictwo

Aggregate Industries wspiera praktyki niskoemisyjne

Data publikacji:

Aggregate Industries deklaruje, że w pełni popiera raport niskoemisyjny dotyczący nawierzchni dróg wydany przez ponadpartyjnych członków parlamentu w Wielkiej Brytanii.

Raport "Working for Better Roads" został opublikowany przez All-Party Parlamentary Group (APPG) na autostradach na początku tego miesiąca i wzywa do przyjęcia asfaltu na ciepło (WMA) w branży autostrad i budownictwa drogowego.

Aggregate Industries, który produkuje i dostarcza materiały budowlane, w tym kruszywa i asfalt, powiedział, że we wszystkich obszarach budownictwa drogowego należy zastosować bardziej przyjazne dla środowiska i całościowe podejście.

Bob Allen, szef działu badań i rozwoju oraz usług technicznych w Aggregate Industries, powiedział:

Władze lokalne, agencje autostrad i inni kontrahenci muszą teraz podjąć działania, przede wszystkim uwzględniając raport APPG. Szacuje się, że gdyby cała produkcja asfaltu w Wielkiej Brytanii została zmieniona na ciepłą mieszankę, pozwoliłoby to zaoszczędzić co najmniej 61 000 ton CO2 rocznie - równowartość prawie 300 milionów przejazdów samochodem.

Według raportu WMA stanowi 15% produkcji asfaltu we Francji i 40% w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jednak w Wielkiej Brytanii zaledwie 4% produkcji asfaltu stanowi WMA, pomimo korzyści dla środowiska, bezpieczeństwa i wydajności.

WMA jest układany w niższej temperaturze niż tradycyjny asfalt, dzięki czemu schładza się szybciej, tym samym skracając czas robót drogowych. Powoduje to zmniejszenie emisji CO2 o 15% oraz poprawę wydajności i wydajności dla wykonawców. Mówi się również, że stosowanie WMA pozwala znieść zatory, umożliwiając szybsze wznowienie normalnego ruchu.

Agregat Industries, który niedawno wprowadził na rynek własny niskotemperaturowy asfalt, Superlow, powiedział, że decydenci muszą priorytetowo traktować procesy niskoemisyjne we wszystkich aspektach projektu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.