[ATB] Aktualności Aktualności z życia firm

Aktualności z życia firm

Data publikacji:

Działo się trochę w życiu świetnie nam znanych firm, poniżej nieco informacji, które przybliżą Wam jakie kroki poczyniły w ostatnim czasie.

Niemiecka wypożyczalnia sprzętu budowlanego HKL Baumaschinen, działająca również w Austrii i Polsce, obchodzi w tym roku swoje 50-lecie. Ta rodzinna firma działa w branży budowlanej od 1970 r., kiedy to otwarto jej pierwsze oddziały w miastach Hamburg, Kilonia i Lubeka. W 2019 r. HKL Baumaschinen wygenerował przychody w wysokości 380 mln euro.


Firma Briggs&Stratton ogłosiła przeniesienie z końcem sierpnia produkcji niektórych produktów ze swojego zakładu w stanie Wiconsin (USA) do lokalizacji w stanie Nowy Jork. Cel? Konsolidacja produkcji i dystrybucji.


Drugi kwartał 2020 r. przyniósł osłabienie koniunktury budowlanej w szczególności w segmencie kubaturowym. Dowodzą tego chociażby wyniki finansowe za I półrocze br., które zanotowała spółka Ulma Construccion Polska. W tym okresie jej przychody wyniosły 93,82 mln zł, a zysk netto - 8,7 mln zł, co oznacza spadki odpowiednio o 13,1 i 55,7%.


Firma JCB Finance została akredytowana przez British Business Bank do obsługi programu Coronavirus Business Interruption Loan Scheme - CBILS, który ma na celu wsparcie finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii, zmagających się ze skutkami pandemii COVID-19. Nowi i obecni klienci JCB Finance, którzy muszą inwestować w urządzenia JCB lub niekonkurencyjne maszyny innych producentów, ale mają obawy co do wpływu pandemii na ich przepływy pieniężne, będą mogli ubiegać się o promesę zakupu ratalnego wspieranego przez CBILS.


2021 - dd tego roku firma Terex Cranes będzie produkować wszystkie swoje linie żurawi w fabryce w Hosur (Indie). Jednocześnie kontynuowana będzie produkcja w pozostałych zakładach tej firmy, czyli w Fontanafredda i Cresspellano (Włochy) oraz w Brisbane (Australia).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.