[ATB] Aktualności

Aktualności z życia firm budowlanych

Data publikacji:

Działo się trochę w życiu świetnie nam znanych firm, poniżej nieco informacji, które przybliżą Wam jakie kroki poczyniły w ostatnim czasie.

Firma Deutz redukuje zatrudnienie. Celem redukcji zatrudnienia na całym świecie o 1000 osób jest dalsze wzmocnienie konkurencyjności na poziomie globalnym, przy jednoczesnej ochronie rentowności biznesu prowadzonego na terenie Niemiec.


Amerykański start-up Mighty Buildings zamierza w znacznej mierze zautomatyzować proces budowy. Firma twierdzi, że wykorzystując unikalne połączenie techniki druku 3D i prefabrykacji, uda się to zrobić w 80%. Czekamy na efekty tych prac.


Firmy Tesla i PG&E uruchomiły bardzo okazały system magazynowania energii w Moss Landing w Kalifornii (USA), który po ukończeniu w 2021 r. będzie największą tego typu instalacją na świecie. Instalację która będzie w stanie wysłać do sieci elektrycznej do 730 MWh energii w maksymalnym tempie 182,5 MW przez maksymalnie 4 h.


Firma Putzmeister wprowadziła aplikację Experts App, która podsumowuje globalny know-how tego producenta pomp w pomocnych filmach wideo, dokumentach i kalkulatorach. Szczególnie operatorzy i technicy serwisowi mogą uzyskać w ten sposób pomoc w codziennej pracy, uzyskując dostęp do szczegółowych informacji na temat funkcji maszyn, instrukcji prawidłowego montażu i obsługi maszyn Putzmeister, wskazówek dotyczących konserwacji i rozwiązywania problemów, jak również informacji o akcesoriach.


35% - o tyle spadły przychody firmy Manitou w pierwszym półroczu 2020 r. w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Dobitny to znak, że pandemia odciska swoje piętno na producentach maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.