[ATB] Technika

AMA - Nowości z Włoch

Data publikacji:

Odbywająca się raz na trzy lata monachijska Bauma stanowi dobrą okazję do zaprezentowania nowości dla producentów dedykujących swój asortyment dla branży budowlanej. Z szansy tej korzysta również włoska Grupa AMA, skupiająca szereg marek z branży, reprezentowana na naszym rynku przez warszawską spółkę-córkę AMA Poland. Oto bowiem na okazałym stoisku AMA pokazała całą gamę produktów pochodzących ze swoich fabryk, w tym kilka interesujących nowości.

Jedną z nich jest InPulse, zintegrowane rozwiązanie telematyczne dla zarządzania pojazdami terenowymi wykorzystywanymi w budownictwie, rolnictwie czy górnictwie. System ten ułatwia zarządzanie i bieżący monitoring maszyn, przynosząc szereg cennych analiz danych dla operatorów, właścicieli flot czy firm ubezpieczeniowych. InPulse pozwoli na gromadzenie dodatkowych danych, szczegółową analizę i natychmiastowe informacje zwrotne pochodzące z rozszerzonego zestawu czujników.
Zdaniem producenta InPulse to jedyne rozwiązanie telematyczne dla pojazdów terenowych, które może gromadzić i obsługiwać duże ilości danych umożliwiających właścicieli i operatorów do bezpieczniejszych i bardziej świadomych decyzji dotyczących ich wyposażenia. Elementem systemu jest „Green-Box”, będący wynikiem współpracy między firmą AMA, a Octo Telematics, światowego lidera w dziedzinie telematyki dla firm ubezpieczeniowych oraz producentów pojazdów oraz STE Industries, specjalisty w zakresie czujników bezprzewodowych. GreenBox jest wyposażony w porty CAN-bus, a poza tym jest zintegrowany z Isobus. Dzięki wyposażeniu w niewielkie baterie litowe, czujniki bezprzewodowe są w stanie wysyłać sygnały nawet do 10 lat.

Potencjał grupy

Firma AMA została założona w 1967 r. przez Luciano Malavolti w San Martino in Rio we Włoszech i na początku zajmowała się wyłącznie handlem częściami zamiennymi. Z czasem wykupiła jednak swoich największych dostawców. Obecnie Grupę AMA tworzy 80 firm zajmujących się produkcją i dystrybucją na terenie Europy oraz USA. Wśród fabryk firmy AMA warto zwrócić uwagę na zakłady: AMA Cardan produkujący wały przegubowo-teleskopowe, AMA Seat z pełną ofertą foteli, AMA Kratos i AMA ISI - specjalizujące się w produkcji hydrauliki siłowej, AMA Imel - produkujący oświetlenie robocze, również w technologii LED, a także AMA Pertex - dostarczający kompletne kolumny kierownicze.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.