[ATB] Technika Ammann

Ammann - Rekordowy udział

Data publikacji:

Podczas ostatnich targów Bauma na stoisku o powierzchni ponad 5000 m² Ammann zaprezentował blisko 60 maszyn, w tym 17 nowości, z nominowaną do finału konkursu „Innowacje Baumy” pierwszą autonomiczną zagęszczarką płytową na czele. Atrakcją stoiska był także pokaz 11 lekkich maszyn w ruchu, który obejrzało ponad 9 tys. widzów. Wśród wystawionego sprzętu nie zabrakło rozściełaczy do asfaltu – producent przywiózł do Monachium w sumie 4 maszyny tego typu, w tym 3 nowości.

Ostatnie targi Bauma były dla firmy dla firmy Ammann rekordowe zarówno pod względem udziału, jak i liczby odwiedzających oraz efektów handlowych. – Nasze zaangażowanie w tegorocznych targach Bauma było większe niż kiedykolwiek, jednak wysiłki zostały nagrodzone. Zanotowaliśmy rekordowa liczbę odwiedzających, a sprzedaż był większa niż oczekiwaliśmy. Jesteśmy przekonani, że wzrost sprzedaży się utrzyma, jako efekt licznych odwiedzin klientów planujących zakupy – podsumował Hans-Christian Schneider, prezes Ammann Group.

Rozściełacze z normami

Uwagę zwiedzających zainteresowanych techniką drogową mogły zwrócić rozściełacze asfaltu Ammann w nowych wersjach, spełniających najnowsze normy emisji spalin. W tym zakresie zmodernizowano zarówno maszyny kołowe AFW 350-2 i AFW 500-2, będące optymalnym wyborem, gdy niezbędna jest mobilność, a także ich odpowiedniki gąsienicowe - AFT 350-2 i AFT 500-2, zapewniające lepsza trakcję, przydatną w trudnych warunkach terenowych. Znane z niezawodności, doskonalej widoczności i prostej obsługi maszyny są teraz z godne z normami Tier 4 interim (AFW/T 350-2) oraz Tier 4 final (AFW/T 500-2), dzięki czemu są dostępne na rynkach całego świata.

Nowy mały

Ammann zaprezentował kolejną generację swojego wyjątkowego mini rozściełacza kołowego AFW 150-2, jeszcze lepiej dostosowanego do pracy na małych i wąskich budowach. Maszyna jest teraz wyposażona w hydraulicznie rozkładany stół, podobnie jak większe modele, co umożliwia szybką i łatwą rozbudowę także podczas pracy. Standardowo stół ma 800-1300 mm, a za pomocą obustronnych rozszerzeń po 175 mm można go powiększyć do 1650 mm (dzięki płytom ograniczającym można też szerokość zawęzić do 250 mm).

Przepływ materiału został zoptymalizowany dzięki zastosowaniu wysokiej jakości przenośnika taśmowego i ślimaka o zwiększonej do 120 mm średnicy (poprzednio 100 mm), który zapewnia prawidłowe rozprowadzenie materiału. Nowy czujnik przepływu materiału dodatkowo poprawia ciągłość warstwy. Aby w pełni kontrolować przepływ materiału, AFW 150-2 wyposażono w nowy rozdzielacz obsługiwany dźwignią ręczną, pozwalający określić, czy materiał ma być rozkładany po obu stronach stołu, czy po jednej stronie, czy powinien być zatrzymany.
Całkowicie nowe, ergonomiczne stanowisko operatora czyni pracę rozściełaczem łatwiejszą, co pozwala niedoświadczonym operatorom szybciej opanować maszynę. Bezproblemowy jest również dostęp do silnika i osprzętu, co ułatwia codzienną obsługę i serwisowanie.

Rozściełacz waży 1135 kg i ma zasobnik o pojemności 0,6 m³. Jest wyposażony w chłodzony powietrzem silnik Hatz o mocy 6,3 kW/8,6 KM, ma hydrostatyczny napęd i podwozie kołowe, w opcji z podwójnymi kołami z tyłu. Prędkość jazdy wynosi od zera do 2,5 km/h, a rozkładania asfaltu - do 10 m/min. Maszyna układa asfalt warstwą o grubości od 5 do 100 mm, z teoretyczną wydajnością 35 t/h.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.