Firma Atlas Copco wprowadziła na rynek, jako pierwsza na świecie, wieżę oświetleniową LED ze stopniem ochrony IP 67 i limitem ponad 30 tys. godzin pracy. Kompaktowy maszt oświetleniowy HiLight Z3 + jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym, który pozwala wydłużyć eksploatację do 32 h. Ponadto czas ładowania masztu HiLight Z3 + wynosi zaledwie 6 h.
Każdy moduł lampy zawiera cztery diody LED po 160 W, o przewidywanej trwałości 50 tys. h. Reflektory zapewniają optymalne rozproszenie światła na oświetlanej powierzchni o powierzchni do 3000 m², np. miejskich placów budowy, imprez plenerowych i terenów przemysłowych. Urządzenia oświetleniowe LED są obsługiwane przez hydraulicznie podnoszony pionowy maszt, z certyfikatem odporności na wiatr do 80 km/h, przy maksymalnej wysokości roboczej wynoszącej 8 m. Brak hałasu podczas pracy i zerowa emisja spalin z silnika zyskały pełną zgodność z wymogami ochrony środowiska.
– Premiera HiLight Z3 + to krok milowy pod względem osiągniętych parametrów tego masztu oświetleniowego. Wybór akumulatora litowo-jonowego był poprzedzony szeroko zakrojonymi pracami badawczo-rozwojowymi, by zapewnić naszym klientom najlepszą w swojej klasie wydajność nie tylko pod względem liczby godzin pracy, ale także niezawodności, łatwości użytkowania i całkowitego kosztu posiadania. Gwarantujemy roczną redukcję emisji CO2 o 1 tonę i oszczędności oleju napędowego o ponad 1000 litrów – mówi Félix Gómez, menedżer ds. marketingu produktów Light Towers w firmie Atlas Copco.
HiLight Z3 + może pracować w zakresie temperatur od -20° do +50°, a kompaktowe wymiary wieży oświetleniowej o wymiarach 1160 x 1160 x 2500 mm pozwalają pomieścić do 22 jednostek na ciężarówce o długości 13 m. Zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi zapewnia balustrada ze stali ocynkowanej i malowanej proszkowo. Atlas Copco oferuje szeroką gamę elastycznych i dynamicznych przenośnych rozwiązań oświetleniowych, które łączą solidną jakość wykonania i kompaktowe rozmiary, przy jednoczesnym uwzględnieniu wszystkich aspektów wydajności, bezpieczeństwa i wpływu na środowisko.
fot.firmowe
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:
Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę