[ATB] Nowości Atlas Copco

Atlas Copco - Piąta generacja generatorów QAS

Data publikacji:

Seria QAS 5 oferuje użytkownikom zredukowany poziom hałasu, mniej emisji z silników, niższy całkowity koszt utrzymania, autonomiczne działanie przez 24 godziny na dobę oraz szybsze łączenie do równoległej pracy.

Nowe modele, zaprojektowane w odpowiedzi na dzisiejsze wyzwania operacyjne, umożliwiają klientom lepsze wykorzystanie sprzętu oraz szybszy zwrot zysków z inwestycji. Pierwsze pięć modeli z tej serii to nowe wersje generatorów QAS 80, 100, 120, 150 i 200. Wszystkie obejmują zoptymalizowane silniki Stage IIIA, zbiornik paliwa o dużej pojemności i zintegrowany napęd o zmiennej prędkości. Piąta generacja generatorów QAS została opracowana w celu zapewnienia płynnego przejścia w kierunku stopniowego wprowadzenia w 2019/2020 r. normy emisji spalin UE Stage V.

– W tym roku świętujemy 30 lat sukcesów i innowacji w dziedzinie mobilnych generatorów i jesteśmy dumni, mogąc zaprezentować naszą serię QAS 5. Piąta i najnowsza generacja agregatów QAS została zaprojektowana od zera, aby sprostać zmieniającym się potrzebom użytkowników w zakresie zrównoważonej produktywności, zwiększonej elastyczności operacyjnej i zgodności z wymogami środowiskowymi i regulacyjnymi – skomentował Adrian Ridge, prezes działu Power and Flow firmy Atlas Copco.

Percepcja hałasu niższa o 1/5

Nadmierny hałas generowany przez przewoźne urządzenia zasilające staje się coraz bardziej niedopuszczalny w środowiskach miejskich i obszarach pracy przemysłowej. Z tego powodu generatory QAS 5 zapewniają znaczną redukcję poziomu hałasu i pracują średnio o 5-8 dB(A) ciszej niż porównywalne sprężarki. Niemal bezszelestna praca jest uzyskiwana dzięki połączeniu różnych technologii, takich jak zaawansowane chłodzenie powietrza za pomocą wentylatora o zmiennej prędkości. Osobna komora na układ zasilania oraz tłumiki i pianki wyciszające gwarantują efektywniejsze tłumienie hałasu.

Mniejszy rozmiar

Z myślą np. o ograniczonych przestrzennie budowach wielkomiejskich, kompaktowe generatory QAS 5 mają rozmiary do 20% mniejsze niż porównywalne przewoźne urządzenia zasilające. Ponadto agregaty umieszczono na wytrzymałej ramie podstawy, która jest w stanie wytrzymać czterokrotną masę urządzenia bez jakichkolwiek deformacji. Cechy te łączą się, aby generatory były łatwiejsze do transportu i ustawienia na miejscu docelowym, uzyskując bezpieczniejsze warunki pracy.

Optymalne zużycie energii

Energia elektryczna jest często wymagana natychmiast, dlatego generatory QAS 5 są oparte na technologii „plug and play”, która ma zagwarantować bezpieczne, szybkie i elastyczne zasilanie przy minimum kłopotów operatora. Wyposażone w kilka gniazd (do 8), tablicę zaciskową i opcjonalne blokady zasilania, generatory mogą zostać włączone w ciągu 5 sekund. Ponadto, w przypadku operatorów, którzy mają skalowane wymagania dotyczące zasilania, generatory QAS 5 można połączyć równolegle w mniej niż minutę. Pozwala to na optymalne wykorzystanie mocy i wysoki poziom redundancji mocy na miejscu. Sprawne i szybkie połączenie równoległe jest możliwe dzięki innowacyjnemu systemowi zarządzania zasilaniem (PMS), który utrzymuje poziom obciążenia każdego generatora, co pozwala na optymalne zużycie paliwa.

Odporne na awarie

Operatorzy mogą polegać na generatorach QAS 5 w dłuższych okresach autonomii, a wszystkie modele w gamie wyposażone są w zintegrowane zbiorniki paliwa o dużej pojemności, które mogą pracować nawet przez pięć roboczych zmian. Przestój serwisowy został również skrócony dzięki wysoko wydajnemu systemowi filtracji paliwa z separatorem wody. W celu zwiększenia bezpieczeństwa urządzenia są wyposażone w zamykany zewnętrzny punkt napełniania paliwem.

Gama QAS 5 firmy Atlas Copco jest nie tylko odporna na awarie, ale także wykorzystuje zalety technologii cyfrowej. Na przykład zastosowanie opcjonalnego, inteligentnego systemu FleetLink umożliwia skuteczne i wydajne monitorowanie oraz optymalizację wykorzystania floty maszyn

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.