[ATB] Nowości Atlas Copco

Atlas Copco - Pompy z rodziny Weda w komplecie

Data publikacji:

Firma Atlas Copco uzupełniła ofertę elektrycznych zatapialnych pomp odwadniających z rodziny Weda o nowe modele, przystosowane m.in. do płynnych nieczystości organicznych z zawartością dużych frakcji stałych. Dzięki temu portfolio obejmuje obecnie pełny asortyment pomp, umożliwiających wydajne usuwanie cieczy o bardzo zróżnicowanej gęstości i wielkości zanieczyszczeń stałych. Dobór odpowiedniej pompy do konkretnego zastosowania ułatwia sklasyfikowanie wszystkich modeli według aplikacji oraz rodzajów cieczy, do których są dedykowane.

Pompy Weda są stworzone do eksploatacji w wymagających warunkach i sprawdzają się w szerokim zakresie zastosowań, spełniając oczekiwania użytkowników w wielu branżach. Wszystkie modele są wyposażone we wbudowany rozrusznik, układ ochronny silnika oraz opcjonalną automatyczną kontrolę poziomu. Regulowane, wykonane z wytrzymałej gumy nitrylowej dyfuzory i wzmacniane wirniki ze stali chromowej wysokiej jakości gwarantują wytrzymałość w każdym środowisku roboczym. – Pompy Weda zapewniają przepływ do 16,5 tys. l/min, przy mocy do 54 kW, dlatego stanowią idealne rozwiązanie do odwadniania w wielu różnych zastosowaniach w sektorze budowlanym, przemysłowym, w wypadku działań konserwacyjnych czy awaryjnych. Obecnie ofertę firmy wzbogaciły najnowsze urządzenia, dzięki czemu portfolio naszych produktów w tym segmencie jest teraz kompletne – wyjaśnia Hrishi Kulkarni, menedżer produktu w dziale Power and Flow firmy Atlas Copco.

Trzy rodziny

Grupa pomp Weda obejmuje obecnie 3 rodziny urządzeń - rozszerzoną o model D80 serię Weda D służącą do typowego odwadniania, również rozszerzoną o modele S30 i S60 serię Weda S - przeznaczoną do usuwania szlamów, a także całkowicie nową rodzinę Weda L do takich substancji, jak gnojowica. Pompy Weda D nadają się do czystej lub brudnej wody, także z pewną zawartością niewielkich ciał stałych. Seria Weda S umożliwia usuwanie płynnego szlamu i podobnych cieczy zawierających większe części stałe, a nowe modele S30 i S60 dobrze sprawdzą się w lepkim błocie i innych kleistych mieszaninach, szczególnie w produktach różnych procesów przemysłowych czy rafinacji. Z kolei najcięższe pompy Weda L mają największe otwory, ułatwiające przepompowywanie najbardziej zawiesistych, ze stanowiącymi największe wyzwanie dużymi cząstkami stałymi, będącymi typowym zanieczyszczeniem półpłynnych mieszanin nawozów organicznych, cementu czy węgla.
Generalnie, w zależności od serii i modelu, pompy Weda D wyposażone w górne odprowadzenie wody radzą sobie z cieczami o gęstości do 1100 kg/m³ i z ciałami stałymi o średnicy 4-12 mm, pompy Weda S z dolnym wylewem są dedykowane do cieczy o gęstości do 1400 kg/m³ z zawartością części stałych o średnicy 25-50 mm, natomiast pompy Weda L, również z dolnym spustem, skutecznie przepompowują ciecze o gęstości do 1700 kg/m³, zanieczyszczone  ciałami stałymi o średnicy 20-60 mm.

Lekkie, trwałe, elastyczne

Poza optymalizacją wydajności przy konstruowaniu pomp Weda wiele uwagi poświęcono zmniejszeniu ich masy, zwiększeniu bezpieczeństwa elektrycznego, poprawie uszczelnień i ułatwieniu instalacji. Wszystkie pompy z serii D i S są dostępne w wersji Weda+, obejmującej dodatkowe funkcje i wyposażenie, w tym system ochrony przed zanikiem fazy i kontroli obrotów (wyłączenie pompy przy braku fazy i wyeliminowanie ryzyka obrotu wirnika w nieprawidłowym kierunku), wyłączniki termiczne i 20-metrowy kabel z wtyczką ze zmianą faz dla wszystkich pomp 3-fazowych. Specyfikacja Weda+ jest również dostępna jako opcja w pompach serii L.
Dzięki niewielkiej masie pomp Weda, niższej o 20% od innych pomp tego typu, ich obsługa, transport i przechowywanie są znacznie łatwiejsze, co czyni je szczególnie atrakcyjnymi w wynajmie. Wykorzystany do budowy pomp ulepszony stop aluminium zapewnia wyższą odporność na korozję we wszystkich możliwych zastosowaniach, a wzmocnione wejścia kabli eliminują przecieki wody. Na wysoką trwałość i maksymalizację czasu pracy pomp wpływają również rozwiązania ułatwiające serwisowanie i konserwację, takie jak unikatowy system uszczelniający, zewnętrzne złącze do uzupełniania smaru czy kontroli poziomu oleju oraz modułowa konstrukcja, które sprawiają, że są to jedne z najbardziej elastycznych i ekonomicznych w eksploatacji pomp dostępnych na rynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.