[ATB] Technika Atlas Copco

Atlas Copco - Własciwie rozłożona masa

Data publikacji:

Podczas tegorocznej Baumy, firma Atlas Copco zaprezentowała m.in. nową rozkładarkę mas bitumicznych Dynapac SD1800 Citypaver. W maszynie oprócz licznych ulepszeń zastosowano przede wszystkim nową deskę rozkładającą oraz znany z dużych układarek Dynapac SD system kontroli Pa¬veManager 2.0.

Rozkładarka napędzana jest silnikiem T3/T4 firmy Deutz o mocy 54 kW i oferuje wydajność wyno­szącą 350 t/h oraz szerokość roboczą od 0,7 do 4,7 m. Wspomniany system PaveManager 2.0 zapewnia stałą zoptymalizowaną wydajność rozkładania dostosowaną do każdego rodzaju pracy, zarówno na autostradzie jak i w przestrzeniach śródmiejskich. Połączenie sieciowe poprzez interfejs CAN-BUS zapewnia szybką i niezawodną komunikację.

Komfort pracy w kompaktowej budowie

Przy 5-metrowej długości i szerokości wynoszącej zaledwie 1,8 m, Dynapac SD1800 Citypaver to doskonała maszyna do pracy w wąskich obszarach rozkładania. Maszyna jest również niska, co pozwala na pracę także pod drzewami.
Producent stworzył dla operatora ergonomiczne stanowisko pracy. Platforma oferuje dużą przestrzeń nad głową i płaską podłogę z przestrzenią schow­ko­wą. Z nowym dachem zintegrowane są cztery reflektory robocze - dwa z przodu i dwa z tyłu. Wygodne fotele obrotowe są umieszczone na przesuwnej platfor­mie. Również konsolę obsługową można przesuwać i regulować jej kąt nachylenia.
W nowej rozkładarce została zastosowana ta sama koncepcja budowy i obsługi jak w dużych rozkładarkach serii F i SD. Dzięki takim samym zasadom eksploatacji, operatorzy pracując na różnych modelach maszyn producenta, nie tracą czasu na „oswojenie się” z nimi.

Nowa deska rozkładająca V3500

Deski rozkładające dla serii F i SD Citypaver zostały zaprojektowane całkowicie na nowo z uwzględnieniem sprawdzonych technologii z dużych rozkładarek Dynapac. Deska rozkładająca V3500 jest bardzo stabilna nawet przy maksymalnej sze­rokości układania, dzięki systemowi wysuwania, składającemu się z podwójnej rury. Całe o­kablowanie dla czujników i zewnętrznej obsługi zintegorwano w łatwych do regulowania tarczach bocznych.
Nowe deski wyposażone są w system wibracyjny lub ubijająco-wibracyjny (wstępne zagęszczanie). Ogrzewanie może odbywać się elektrycznie lub przy użyciu gazu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.