[ATB] Nowości Ausa

Ausa - widoczność podstawą bezpieczeństwa

Data publikacji:

System FVS, to jedna z najnowszych innowacji firmy Ausa. To układ, który zwiększa bezpieczeństwo operatora gwarantując mu pełen przegląd otoczenia maszyny podczas pracy.

Konstruowanie kolejnych maszyn i pojazdów skoncentrowane jest zwykle na tworzeniu maszyn wydajnych, wytrzymałych i zapewniających dużą trwałość. Celem jest opracowywanie modeli zapewniających długotrwałą i efektywną pracę. Ważne jest również, aby w parze z tymi cechami szedł komfort użytkowania i przede wszystkim bezpieczeństwo pracy. W tej ostatniej kwestii Ausa wprowadza kilka zmian. Zespół badawczo-rozwojowy firmy składający się z 30 osób, pracuje obecnie nad projektami maszyn, koncentrując się całkowicie na bezpieczeństwie operatora i otoczenia.

Wozidła z kamerami

Inżynierowie Ausy w ostatnich miesiącach pracowali nad wieloma aspektami. Ich wysiłki skoncentrowane były z jednej strony na przebudowywaniu najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo części pojazdu oraz dodawaniu nowych elementów, zwiększających dodatkowo ochronę operatora. Doszli oni do wniosku, że kluczem do bezpieczeństwa jest widoczność.
Efektem pracy inżynierów i zarazem jedną z ostatnich innowacji firmy jest system pełnej widoczności, tzw. FVS (Full Visibility System). Układ obejmujący dwie pracujące w podczerwieni kamery noktowizyjne, osiem czujników zbliżeniowych oraz ekran TFT, na którym operator obserwuje obraz z kamer. Dzięki temu kierowca ma pełną kontrolę nad otoczeniem maszyny. System ten dostępny jest we wszystkich wozidłach o ładowności powyżej 2,5 tony. Dzięki FVS operator może skoncentrować się w pełni na swojej pracy, zamiast zastanawiać się i sprawdzać czy nie najeżdża maszyną na przeszkodę. 

Bezpieczniejsze ładowarki

Widoczność jest również bardzo ważna w kontekście ładowarek teleskopowych. Klasyczna konstrukcja tych urządzeń ogranicza niestety widoczność operatora. Jest to kwestia, którą wielu producentów z roku na rok stara się zmienić stosując rozmaite rozwiązania. Nie inaczej jest w przypadku Ausy. 
Specjaliści Ausy, aby osiągnąć możliwie największą widoczność zmienili pozycję kabiny. Przesunęli ją tak daleko do przodu, jak to możliwe, zapewniając operatorowi 360-stopniową widoczność. Konstrukcja teleskopowego ramienia pozwoliła na zastosowanie większej kabiny. Jest bardziej przestronna i ergonomiczna, zaprojektowana tak, aby zapewnić wysoki poziom komfortu podczas obsługi maszyny. Przy czym producent zaznacza, że całkowita szerokość maszyny pozostała niewielka.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.