[ATB] Technika Ausa

Ausa - Wielozadaniowa zamiatarka

Data publikacji:

Amerykańska firma Ausa z siedzibą w Ladson jest cenionym producentem kompaktowych pojazdów przemysłowych do transportu materiałów i utrzymania dróg. W ofercie firmy znalazła się właśnie kompaktowa zamiatarka - model B200H z serii Ausa Excelway, która jest urządzeniem uniwersalnym i po podłączeniu wybranego osprzętu pełni wiele ciekawych funkcji.

Excelway B200H może być stosowana jako zamiatarka ulic, posypywarka soli, pług śnieżny czy myjka uliczna. Jest to najbardziej kompaktowa zamiatarka  w całej oferowanej przez Ausa gamie. Jej wymiary zewnętrze to: długość 4,2 m, szerokość 1,3 m oraz wysokość 1,9 m. Dzięki niewielkiej szerokości może przemieszczać się i manewrować w trudno dostępnych przestrzeniach i ciasnych miejscach. Promień skrętu wynosi zaledwie 2,7 m. Masa nieobciążonej maszyny wynosi 3500 kg, maksymalna dopuszczalna masa 5000 kg. Za napęd służy standardowy silnik Volkswagena TDI Euro 5 Engine. Opcjonalnie dostępny jest również nowocześniejszy, czterocylindrowy silnik VM Motori model  R754 o mocy 68 kW, zgodny z normą emisji Euro 6. Sprawne przenoszenie napędu umożliwia hydrostatyczna przekładnia. Urządzenie oferuje 3 rodzaje trakcji: standardowe 4x2x2 i opcjonalne 4x2x4 oraz Flowtrack 4x4x4, który przekazuje moc bezpośrednio na wszystkie koła. Maksymalna prędkość robocza wynosi 25 km/h, a prędkość drogowa - 40 km/h. Stosowane ogumienie jest w rozmiarze 225/70 R15.

Inteligentny iLink

Jedną z najważniejszych cech tego pojazdu jest system iLink, który w ciągu kilku minut pozwala na podłączenie różnych narzędzi. Inteligentny system nie potrzebuje wtedy dodatkowo ponownej konfiguracji pojazdu, gdyż sam automatycznie rozpoznaje stosowane mocowanie. Na wyróżnienie zasługuje również wygodna i ergonomicznie zaprojektowana kabina operatora. Kabina jest ogrzewana i dźwiękoszczelna. W zależności od preferencji klienta można ją wyposażyć w klimatyzację, radio z MP3 i pneumatyczne zawieszenie fotela kierowcy. Przednia część maszyny daje doskonałą widoczność całego otoczenia w zakresie 360°. Jest to zasługą dużej przedniej szyby, szklanej powierzchni w dolnej części kabiny oraz opcjonalnej dolnej i tylnej kamery. W kwestii bezpieczeństwa dostępne są: dźwiękowe ostrzeżenie o wstecznym biegu, obrotowe światło ostrzegawcze, trzypunktowy pas bezpieczeństwa na obu siedzeniach, lusterko wsteczne oraz gaśnica. Wyposażenie urządzenia w osprzęt jest sprawą indywidualną. Producent zapewnia m.in.: pojemnik na śmieci o pojemności 2000 l, wysuwaną ręczną rurę ssącą, urządzenie do czyszczenia wodą pod ciśnieniem z pistoletem, dyszą i wężem, szczotki o średnicy 850 mm, oświetlenie, 300-litrowy zbiornik na wodę z systemem recyrkulacji, pług do śniegu o szerokości roboczej 1,5 m z hydrauliczną regulacją i pochyleniem bocznym, zamiatarkę ze szczotką śnieżną, odłączany hydrauliczny rozsiewacz soli oraz zbiornik wody o pojemności 2000 l do prac gorącą wodą.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.