Ausa: wywrotki robią krok do przodu

Ausa: wywrotki robią krok do przodu

Nowa wywrotka DR1001AHG to innowacyjna 10-tonowa maszyna z odwracalną pozycją kierowcy. Oprócz nowego wyglądu nadwozia wywrotka ma hydrostatyczną skrzynię biegów i zamkniętą kabinę, która może szybko i łatwo obracać się o 180 stopni, zapewniając znaczną poprawę widoczności dla operatora.

Ausa twierdzi, że proporcjonalnie poprawia to bezpieczeństwo operatora, a także ludzi i przedmiotów w otoczeniu wywrotki.

Oprócz odwracalnej kabiny bezpieczeństwo nowej wywrotki poprawia się dzięki zastosowaniu przedniej kamery, całkowicie zamkniętej kabiny ROPS / FOPS, czujnika klamry pasa bezpieczeństwa, dwóch lusterek wstecznych i dźwiękowego alarmu cofania.

Elektronicznie wywrotka ma wiele takich samych funkcji jak D601AHG, ponieważ jest wyposażona w tryb ECO, technologię Smart Stop i Hill Holder, a także cyfrowy ekran z danymi systemów telematycznych.

Wraz z wprowadzeniem DR1001AHG firma Ausa zaprezentowała ostatnio prototyp w pełni elektrycznej wywrotki o zerowej emisji - D100AHA. Dzięki wadze 1 tony i elektrycznemu silnikowi o mocy 15 kW wywrotka, według firmy, ma wystarczającą moc na cały dzień roboczy.

Pod koniec zmiany nową maszynę można podłączyć bezpośrednio do głównej, a ładowanie zajmuje od czterech do ośmiu godzin, w zależności od napięcia zasilania.

KP

Reklama
Powiązane artykuły