[ATB] Budownictwo

Autonomiczne elektryczne ciężarówki przejęły Port Tjanjin

Data publikacji:

Chiński port Tjanjin od pewnego czasu testował technologię elektrycznych ciężarówek autonomicznych. Jak poinformował w ubiegły czwartek przedstawiciel portu – faza testów została pomyślnie zakończona.

Pojazdy są wyposażone w laserowe radary, kamery o wysokiej rozdzielczości i inteligentne systemy o dużych możliwościach obliczeniowych. Te wszystkie urządzenia pozwalały a ich samodzielną jazdę, parkowanie oraz rozładowywanie ich bez udziału człowieka.

– Udany test potwierdza najnowszy przełom w Chinach w rozwoju autonomicznych samochodów ciężarowych. Dzięki temu ciężarówki poruszające się bez udziału człowieka będą mogły pomóc w rozwoju ekoglogicznego transportu i logistyki – powiedział Zhu Lianyi, urzędnik z portu w Tjanjin.
Auta mogą na jednym ładowaniu, trwającym jedną godzinę, przejechać 120 km. Podczas realizacji projektu współpracowały takie podmioty jak Tianjin Port, China National Heavy Duty Truck Group oraz Tianjin TruckTech. Jak podają przedstawiciele portu – autonomiczne ciężarówki mogą zapewnić dobrą wydajność w nocy, a także we mgle, deszczu i śniegu. Według nich, zautomatyzowane nabrzeża kontenerowe są przyszłym trendem w rozwoju portów. W 2017 roku w Porcie Tjanjin przeładowano 15 mln TEU, a do 2020 roku ta liczba ma się zwiększyć do 18 mln TEU.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.