[ATB] Technika

Avant - Bezpieczeństwo w ładowarkach

Data publikacji:

Fińska firma Avant jest znanym producentem wysokiej klasy miniładowarek oraz dedykowanego do nich osprzętu. Oferuje ładowarki o doskonałych parametrach roboczych, które w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa gwarantują również odpowiednie rozwiązania.

Skandynawski producent już na etapie projektowania maszyny podjął działania, aby konstrukcja ładowarek zwiększała poziom bezpieczeństwa użytkowania. Podstawą w bezpiecznej pracy maszyny jest optymalny zakres widoczności dla operatora, który dzięki temu ma możliwość bieżącej oceny sytuacji i czas na odpowiednią reakcję w razie niebezpieczeństwa. Z tego względu wszystkie ładowarki Avant oferują doskonałą widoczność w pełnym zakresie 360°. Niezależnie od tego czy wybiera się daszek ROPS, czy też pełną, zabudowaną kabinę, operator musi mieć zabezpieczone całkowite pole widzenia. Rama bezpieczeństwa ROPS z certyfikowanym daszkiem FOPS to standard dla każdej z ładowarek serii 800. Kabiny w ładowarkach Avant są ponadto montowane w przedniej części maszyny. Takie umiejscowienie zapewnia optymalną widoczność miejsca pracy oraz osprzętu ładowarki, gdyż operator siedzi możliwie blisko narzędzia. Dodatkowo widoczność poprawia niecentryczne położenie wysięgnika teleskopowego.

Na sztywnym przegubie

Wysoki poziom bezpieczeństwa w ładowarkach Avant zapewnia również zastosowany sztywny przegub. Gwarantuje on pełną stabilność w każdej sytuacji. Ponadto stabilność maszyny podczas pracy jest zwiększona dzięki maksymalnie nisko umieszczonemu środkowi ciężkości.
Maszyny ze znakiem Avant wyposażone są także standardowo w czujnik przeciążenia. W przypadku, gdy tylko tylne koła zaczynają się odrywać od ziemi, alarmuje on operatora maszyny przez sygnały dźwiękowe. Daje to czas kierowcy na stosowną reakcję, przez co zapobiega niekontrolowanej utracie stabilności maszyny podczas pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.