Avant Group Oy - Premiera w Monachium

Data publikacji:

Podczas nadchodzącej edycji monachijskiej Baumy na stoisku Avant Group Oy można będzie z bliska przyjrzeć się najnowszym propozycjom fińskiego producenta. Wśród tegorocznych nowości są bowiem miniładowarka Avant e5 z napędem elektrycznym i samojezdny podnośnik koszowy Leguan 165.

Najnowszą propozycją firmy Avant Tecno jest ładowarka Avant e5 z napędem elektrycznym odpowiadająca klasycznej ładowarce z silnikiem wysokoprężnym z serii Avant 500. Nowa maszyna charakteryzuje się zerową emisją spalin, bardzo niskim poziomem hałasu oraz niskimi kosztami eksploatacji. Zdaniem producenta ładowarka z napędem elektrycznym bardzo dobrze sprawdza się wewnątrz budynków z bardzo niewielką lub też pozbawionych wentylacji.

Urządzenie może zatem pracować z pełną wydajnością w niewentylowanych pomieszczeniach bez stwarzania zagrożenia dla zdrowia operatora. Korzyścią jest także wyjątkowo niski poziom hałasu. W związku z tym Avant e5 to wielofunkcyjne narzędzie do pracy w budownictwie, rozbiórkach, przemyśle, a także w rolnictwie (np. stadniny koni). Wielu z potencjalnych klientów w tych sektorach rynku potrzebuje maszyny o stosunkowo krótkim cyklu roboczym w ciągu dnia, w związku z czym nie jest problemem ograniczona żywotność baterii.

Energia elektryczna rozprowadzana jest od akumulatorów kwasowo-ołowiowych (201 Ah) – ładowarka Avant e5 posiada dwa silniki – o mocy 6 kW do napędzania maszyny i 2 kW – do pracy wysięgnika ładowarki i osprzętu. Układ hydrauliczny wyposażony jest w pompę o maksymalnym przepływie 30 l/min, wystarczającym do pracy z nawet wymagającymi pod tym względem narzędziami roboczymi, jak młot hydrauliczny czy różne chwytaki. Czas pracy z Avant e5 na jednym akumulatorze (system szybkiej wymiany) różni się bardzo w zależności od wykonywanego zajęcia: od 45 min. do 1 h w ciężkich aplikacjach (częste pchanie i intensywne wykorzystanie hydrauliki); od 1,5 do 4 h – przy średnim wykorzystaniu układu hydraulicznego, a także od 4 do 5 h – w przypadku lekkich prac (np. transport, podnoszenie). Czas ładowania, według producenta, wynosi około 5 h (do 80% pojemności akumulatora – około 3 h).

Najcięższy samojezdny

Firma Leguan Lifts podczas Baumy zaprezentuje nowy samojezdny podnośnik koszowy Leguan 165, którego konstrukcja oparta jest na – dotychczas najcięższym w ofercie – modelu Leguan 160. Źródłem mocy jest silnik dieslowski Kubota o mocy 14 KM lub silnik elektryczny. Przeznaczony do najcięższych zadań Leguan 165 podnosi na wysokość 14,4 m (maksymalna wysokość robocza 16,4 m) i ma zasięg w poziomie 8 m (platforma robocza o wymiarach 1,33x1 m i ładowności 230 kg, obracana o kąt 90°, +/- 45°).

Uniwersalny podnośnik koszowy ma napęd na cztery koła i jest przeznaczony wykonywania szeregu zadań na terenie otwartym – niezależnie od warunków zewnętrznych (możliwość pokonywania wzniesień o nachyleniu do 35%), oraz wewnątrz budynków. Konstruktorzy podnośnika Leguan zwrócili uwagę na sztywność konstrukcji wysięgnika, składającego się z trzech elementów. Duży nacisk położono również na bezpieczeństwo i komfort pracy, wyposażając Leguana 165 w bezpośrednie sterowanie hydrauliczne czy stałą kontrolę obciążenia platformy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.