Avant Leguan 135 na wysokości

Data publikacji:

Leguan 135 to kompaktowy i wyjątkowo zwrotny samojezdny podnośnik koszowy zaprojektowany przez fińskich inżynierów. Ta intensywnie zielona maszyna dostępna jest także na polskim rynku.

Avant Tecno to jeden z najbardziej znanych fińskich producentów maszyn rolniczych i komunalnych. Obok takich marek, jak Valtra czy Junkkari, dumnie kontynuuje tradycje fińskiej myśli technicznej. I podobnie jak pozostali, robi to ze sporymi sukcesami. Dość powiedzieć, że charakterystyczne zielone maszyny pracują nie tylko na samej północy globu, lecz także w RPA czy Australii, o Europie nie wspominając. Avant w swojej ofercie ma kilkanaście modeli ładowarek. Są niewielkie, kompaktowe i bardzo zwrotne urządzenia, które rozmiarami nie odbiegają od pojazdów ATV. Są także większe konstrukcje wykorzystywane szerzej przez służby komunalne, na budowach oraz w innych profesjonalnych zastosowaniach. Jednak oferta Avanta to nie tylko ładowarki. Na początku lat 90, ubiegłego wieku działania fińskiej firmy skierowano również w stronę maszyn budowlanych, a efektem pracy inżynierów nowo założonej wówczas firmy Leguan Lifts były podnośniki koszowe Leguan.

Aktualna seria podnośników Leguan obejmuje kilka modeli o zróżnicowanych wymiarach i możliwościach. Między Wisłą a Odrą największym zainteresowaniem cieszy się model Leguan 135.
Leguan 135 to samojezdny podnośnik koszowy, który podobnie jak inne maszyny zbudowane w fabryce Avanta wyróżnia się kompaktowymi wymiarami i dużą zwrotnością. Podczas przejazdu zajmuje jedynie 1,33 m szerokości i 4,5 m długości. Wyposażony może być zarówno w tradycyjny kołowy układ jezdny, jak i gwarantujące lepszą trakcję – gąsienice. Maszyna ma napęd hydrostatyczny na wszystkie 4 koła i może być sterowana zdalnie.

Obrotowy kosz transportowy o wymiarach 1,33 x 0,75 m zamontowany jest na składanym wysięgniku umożliwiającym pracę na wysokości 11,2 m. Na końcu ramienia zastosowano teleskop. To, co zgodnie podkreślają przedstawiciele producenta, to wysokie standardy bezpieczeństwa, jakie spełnia urządzenie. System kontroli obciążenia wysięgnika jest niezależny od jego położenia. Dzięki temu możliwa jest praca z obciążeniem na poziomie 200 kg w całym zakresie pracy Leguana.

Podnośnik zasilany jest za pomocą silnika elektrycznego, co zwiększa jego możliwości zastosowania w pomieszczeniach zamkniętych. Warto podkreślić, że Leguan może pracować w terenie nachylonym pod kątem maksymalnie 35-40%.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.