Avant Tecno/Leguan - Samojezdne podnośniki koszowe

Data publikacji:

Fińska firma Avant Tecno jest znanym i cenionym producentem maszyn rolniczych i komunalnych. W ofercie firmy są m.in. wysokiej klasy samojezdne podnośniki koszowe serii Leguan. Podnośniki firmy Avant to kompaktowe, łatwe w obsłudze i wytrzymałe maszyny. Seria Leguan zawiera modele o różnych parametrach roboczych i gabarytach umożliwiających wykonywanie prac zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

Avant Tecno oferuje maszyny przeznaczone dla użytkowników prywatnych, firm budowlanych, instalacyjnych, a także dedykowane konserwacji przemysłowej. Prezentowane podnośniki wyróżniają dwa ważne aspekty: bezpieczeństwo użytkowania oraz optymalny zasięg pracy. W kwestii bezpieczeństwa wszystkie podnośniki Leguan wyposażone są w przyciski awaryjne umieszczone zarówno na platformie roboczej, jak i pomoście. W razie nagłej potrzeby pozwala to bezpiecznie obniżyć wysięgnik. Fińskie podnośniki posiadają także system przeciążenia, który odpowiada nie tylko za dopuszczalną masę w koszu, ale również przeciążenie boczne maszyny.

Za napęd, w zależności od wybranego modelu podnośnika, odpowiadają benzynowe silniki Hondy o mocy 13 KM lub wysokoprężne jednostki Kuboty o mocy 14 KM. Hydraulicznie sterowany teleskop zapewnia zasięg pracy od 12,5 do 19 m, przy wysokości platformy od 10,5 do 17 m. Zasięg horyzontalny wynosi z kolei od 6,3 do 9,7 m, oczywiście z uwzględnieniem wielkości dopuszczalnego obciążenia. A tutaj mamy od 200 do nawet 250 kg. Ponadto wysięgnik umożliwia manewrowanie platformą w pełnym zakresie 360°. Podnośniki są wyposażone w platformy robocze, które mogą być w łatwy sposób zdemontowane.

Funkcjonalne opcje

Każdy z prezentowanych modeli serii Leguan ma napęd na 4 koła, który w razie potrzeby może być zmieniony na napęd gąsienicowy. Opcja ta szczególnie jest przydatna na niestabilnym, grząskim terenie czy na zboczach, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka przyczepność do podłoża. Prędkość poruszania się podnośników wynosi od 2,5 do 4,1 km/h. Firma Avant Tecno oferuje dla podnośników serii Leguan również warte uwagi wyposażenie opcjonalne, które zawiera napęd elektryczny zamiast spalinowego, wyświetlacze LED,  dodatkowe gniazdka umieszczone na podeście, opony i gąsienice niebrudzące, a także wąż na wodę lub sprężone powietrze doprowadzony do platformy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.