[ATB] Budownictwo

Bank Gospodarstwa Krajowego. Nabór na kredyty dla budownictwa czynszowego

Data publikacji:

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków w programie kredytowym dla społecznego budownictwa czynszowego o wartości 288 mln zł. O kredyty na budowę mieszkań czynszowych mogą się starać towarzystwa budownictwa społecznego, społeczne inicjatywy mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe i spółki gminne.

    Bank Gospodarstwa Krajowego. Nabór na kredyty dla budownictwa czynszowego

Program SBC pomaga finansować budowę mieszkań, które standardem dorównują lokalom dostępnym na rynku komercyjnym. Jednocześnie czynsze w takich mieszkaniach są przystępne, znacznie niższe niż stawki za wynajem na rynku - skomentował Dariusz Stachera, dyrektor Departamentu Kredytowych Programów Mieszkaniowych w BGK.

Środki z programu SBC można przeznaczyć na budowę mieszkań na wynajem z limitowaną ustawowo stawką czynszu, budowę mieszkań spółdzielczych lokatorskich oraz na rewitalizację lub remont budynków, w których takie mieszkania powstaną. Program SBC działa od 2015 r. W tym czasie BGK udzielił inwestorom łącznie 1,2 mld zł preferencyjnych kredytów na budowę ponad 9 tys. mieszkań. Środki przeznaczone na kredyty SBC pochodzą częściowo z kredytów udzielonych przez Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Rozwoju Rady Europy. Preferencję w oprocentowaniu pokrywa budżet państwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.