[ATB] Technika

Barford Equipment - Nowe przenośniki i przesiewacze

Data publikacji:

Szybki rozwój sieci dilerskiej, umacnianie się na kolejnych rynkach oraz nowe maszyny - to ostatnie doniesienia z północnoirlandzkiej firmy Barford, czołowego producenta wiodących na wielu rynkach mobilnych i stacjonarnych przesiewaczy, kołowych i gąsienicowych przenośników oraz przyczep i wywrotek skorupowych, znajdujących zastosowanie przy produkcji i obróbce kruszyw czy w branży budowlanej i drogowej.

Jeśli chodzi o asortyment, brytyjskie przedsiębiorstwo wprowadziło ostatnio trzy nowe modele maszyn - dwa przenośniki i jeden przesiewacz, spełniające wymagania klientów poszukujących konkurencyjnych cenowo rozwiązań o zaawansowanych parametrach. Rozwijając ofertę firma nie zaniedbuje jednocześnie rozbudowy sieci dilerskiej. – Światowe rynki maszyn budowlanych, pozyskiwania i obróbki kruszyw od dawna doceniają sprzęt w barwach Barford, dzięki czemu w ciągu ostatnich miesięcy znacznie rozszerzyliśmy zarówno ofertę produkowanych maszyn, jak i globalną bazę dystrybutorów. Firma Barford jest znaną marką w Wielkiej Brytanii i całej Europie, gdzie ma silna pozycję opartą na reputacji oraz długiej i wspaniałej historii, ale była stosunkowo mało znana na rynku amerykańskim, co jednak już się zmienia – wyjaśnia Stephen Murphy, kierownik ds. dystrybucji produktów Barford.

Przeboje lata

Nowe maszyny firmy Barford to wprowadzone tego lata: gąsienicowy przenośnik taśmowy TR8048; gąsienicowy podajnik taśmowy z koszem BF7042 oraz mobilny dwupokładowy przesiewacz SM312 na jednoosiowym podwoziu. Gąsienicowy przenośnik taśmowy TR8048 ma zasięg prawie 24,4 m (80 stóp) i taśmę o szerokości 122 cm (48 cali). Napędzane doładowanym silnikiem Cat 2.2 urządzenie ma w standardzie również podwójny hydrauliczny napęd taśmy rozładunkowej, hydrauliczne składanie oraz podnoszenie i opuszczanie taśmy, galwanizowane podpory, chłodnicę oleju hydraulicznego, zdalne sterowanie.
Podajnik gąsienicowy BF7042 posiada nieco krótszą taśmę rozładunkową o długości 21,3 m (70 stóp) i szerokości 106,7 cm (42”), ale większy silnik (Cat 4.4) i oczywiście kosz załadunkowy. Pozostałe elementy wyposażenia i funkcje są podobne, jak w przenośniku TR8048. Oprócz tego podajnik z koszem jest dostępny również w wersji „mulczującej” (BF7048 Mulch), z szerszą taśmą (122 cm), wyposażonej w przystawkę rozdrabniającą materiał przed podaniem go przez przenośnik taśmowy.
Przyczepiany jednoosiowy przesiewacz SM312 z demontowalnym dyszlem zaczepowym ma dwa pokłady z sitami o wymiarach 3,66x1,22 m (12x4 stopy). Jest wyposażony w silnik Cat 2.2 o mocy 37 kW i podwójny napęd hydrauliczny umożliwiający zasilanie również dodatkowych, składanych przenośników taśmowych.
Wcześniej ofertę uzupełniły dwa solidne, zaawansowane gąsienicowe trójpokładowe przesiewacze SR124 i S104, napędzane silnikami Caterpillar (SR124) oraz JCB lub Deutz (S104). Pierwszy model to przesiewacz typu „heavy duty” do ciężkich zadań, wyposażony w skrzynię sitową o wymiarach 3,66x1,22 m, który w pozycji transportowej mieści się w standardowym 40-stopowym (12-metrowym) kontenerze. Do takiego samego kontenera można również zapakować lżejszy model S-104, wyposażony w skrzynię sitową o wymiarach 3x1,22 m.

Zamorskie podboje

Na początku tego roku Barford z powodzeniem wszedł na rynek USA, wprowadzając dwa nowe przesiewacze gąsienicowe SR-124 i S-104, dobrze odpowiadające potrzebom amerykańskich odbiorców. Oba zostały zaprezentowane podczas lutowej wyprzedaży w Kissimmee na Florydzie, koordynowanej przez najlepszych aukcjonerów z firmy Yoder & Freyand, która okazała się doskonałą okazją do rozreklamowania marki wśród potencjalnych partnerów handlowych i nabywców. Bezpośrednim rezultatem tego wydarzenia było pozyskanie w USA wielu dystrybutorów sprzętu firmy Barford, której celem jest posiadanie dilera w każdym stanie.
Kilku nowych dystrybutorów pojawiło się również w Australii, zarówno w rejonie Perth, jak i Sydney. Rozwija się także europejska sieć sprzedaży, którą wzmocnili nowi dystrybutorzy na kilku kluczowych rynkach UE i która jest na bieżąco aktualizowana pod kątem pozyskiwania firm posiadających najlepszą wiedzę i doświadczenie w zakresie wydobycia kruszyw, recyklingu i branży budowlanej.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.