[ATB] Aktualności

Bauma - cyfrowy plac budowy

Data publikacji:

Cyfrowe innowacje w coraz większym stopniu kształtują nasze codzienne życie - w tym w branży maszyn budowlanych. Dzięki rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej (VR/AR) użytkownicy mogą teraz wirtualnie doświadczać budowy i być częścią historii w samym środku akcji. Nie jest to tylko doświadczenie z pozornymi doznaniami. VR i AR można wykorzystać do prezentacji produktów w fazie rozwoju, prototypów lub przyszłych scenariuszy i wyjaśnienia ich w zupełnie nowy sposób. Otwiera to całe mnóstwo nowych możliwości dla firm.

"Dzięki naszej cyfrowej budowie stworzyliśmy platformę, dzięki której produkty wystawców można poznać nie tylko na prawdziwym stoisku wystawowym, ale w dowolnym miejscu. Oferujemy wirtualną przestrzeń wystawienniczą w ramach VR Experience. Po raz pierwszy firmy na targach Bauma 2019 będą mogły zaprezentować się całkowicie cyfrowo"- mówi Mareile Kästner, dyrektor targów Bauma.

Jest to wirtualne doświadczenie o dużej wartości dodanej służące nawet do codziennej działalności, otwierające zupełnie nowe możliwości planowania i rozwoju, ale także podstawowe / dalsze szkolenia lub sprzedaż. "Każdy, kto chce wyszkolić swoich uczniów w realistycznych warunkach - na przykład w konserwacji maszyn - lub starać się wyjaśnić klientowi wewnętrzne funkcjonowanie dźwigu, nie musi już opuszczać witryny" - wyjaśnia Kästner.

Firmy takie jak Doka (specjaliści od deskowania), Trimble (specjaliści od przyrządów pomiarowych), GEDA (firma inżynierii mechanicznej), Bobcat (producent maszyn budowlanych) i uvex (producent produktów zabezpieczających) już korzystają z wirtualnej oferty "made by bauma".

Doka: doświadczenie w zakresie deskowania w kompaktowych przestrzeniach

"Doka jest reprezentowana w Messe München VR Experience, ponieważ podkreśla znaczenie doświadczenia w rozwiązywaniu problemów. Model highrise osadzony w VR pokazuje wyraźnie, jak obszerna wiedza jest wymagana, aby proces budowy był szybki, bezpieczny i zoptymalizowany. Doka wykazała się wiedzą specjalistyczną w zakresie deskowania wymaganą w ponad 1000 projektów typu highrise. Wirtualna rzeczywistość pozwala odwiedzającym zrozumieć kompleks zagadnień w najmniejszych detalach"- mówi Gottfried Bühringer, szef marketingu cyfrowego w Doka.

Uvex: bezpieczeństwo

Dla Tobiasza Hawelki, Koordynatora ds. Marketingu w uvex, temat bezpieczeństwa znajduje się na wirtualnym placu budowy. "Po raz pierwszy, w ramach VR Experience na targach Bauma 2019, grupa bezpieczeństwa uvex daje wszystkim odwiedzającym możliwość doświadczenia wybranych produktów w procesie cyfrowej transformacji. Wchodząc na wirtualny plac budowy wraz ze sprzętem do spraw bezpieczeństwa, który byłby potrzebny w prawdziwym życiu, odwiedzający zyska wyjątkowe doświadczenie i głęboki wgląd w ten ekscytujący wirtualny świat."

Trimble: płynny ruch danych i wizualizacja

Maria Scully, Kierownik Wydarzeń w Trimble Civil Engineering and Construction podkreśla potencjał VR / AR dla biznesu Trimble: "VR i AR oferuje nam rozwiązania zapewniające płynny przepływ i wizualizację danych. SiteVision jest tego przykładem, opcją zapewniającą bardzo dokładną rzeczywistość rozszerzoną dla branży budowlanej. Doświadczenie VR na targach Bauma nie tylko wprowadzi i podkreśli zalety SiteVision, ale także pozwoli wykorzystać możliwości technologii VR i AR w budownictwie."

GEDA: przemysłowe windy sprawdzone w realistycznym środowisku

"Jako innowacyjna firma inżynierii mechanicznej widzimy obiecujące możliwości dla naszej organizacji w zakresie możliwości, jakie daje dygitalizacja. Na przykład tematy takie jak wirtualna rzeczywistość umożliwiają nam przedstawienie naszych dźwigów budowlanych i dźwigów przemysłowych międzynarodowym klientom w realistycznym otoczeniu. Cieszymy się, że będziemy uczestniczyć w VR Experience na targach Bauma 2019"- mówi Jürgen Deffner, dyrektor ds. Marketingu w GEDA.

Dzięki Bauma VR Experience nie chodzi tylko o włączenie formatu cyfrowego do klasycznej branży targowej: "Robi się ciekawie! Będzie to niezapomniane przeżycie, szczególnie gdy winda zabierze uczestnika wirtualnej wycieczki na wielkie wysokości"- mówi Mareile Kästner, dyrektor targów Bauma. Odwiedzający i wystawcy mogą uzyskać dokładne wyobrażenie o tym na targach Bauma 2019 w hali B0.

Źródło: bauma

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.