[ATB] Technika

Beckmann Volmer - Nowoczesny i wielofunkcyjny

Data publikacji:

Możliwości wykorzystania ciągnika rolniczego są coraz większe – również z podnośnikiem koszowym znajdującym szerokie zastosowanie w wielu pracach budowlanych, a także w usługach komunalnych czy specjalistycznych zadaniach.

Do takiego wniosku można bowiem bez trudu dojść uczestnicząc w pokazie nowego urządzenia tego typu - modelu SR-16/3 firmy Beckmann Volmer Mechanical Engineering, montowanego na ciągniku John Deere 6920 S, który odbył się 9 września na terenie obsługiwanym przez PGK Szczecinek.
Nowe urządzenie oferuje wysokość podnoszenia do 16 m i maksymalny zasięg poziomy 9,5 m, przy ładowności platformy wynoszącej 225 kg. Na platformie można pracować bezpiecznie w trudnych warunkach drogowych i przy pochyleniu gruntu do 7°. Zwraca także uwagę łatwość sterowania maszyną (hydrauliczne lub elektryczne – opcja), prosty i szybki demontaż podnośnika, nie ograniczający możliwości wykorzystania ciągnika czy też możliwość regulacji kąta zawieszenia podestu względem ciągnika, co pozwala uzyskać odpowiedni  nacisk kół tylnej osi. Opcjonalnie podnośnik przystosowany jest m.in. do pracy przy urządzeniach pod napięciem do 1000 V (kosz z tworzywa lub aluminiowy, montowany na odpowiednich izolatorach), wyposażony jest także w gniazdo elektryczne 230 V umożliwiające korzystanie z różnych narzędzi, a także w specjalną przystawkę do obcinania gałęzi (zaprezentowane podczas pokazu w Szczecinku, dodatkowo także praca na jednym pasie ruchu).
Podnośniki koszowe firmy Beckmann Volmer przystosowane są do współpracy z ciągnikami o masie powyżej 4000 kg. Odbiorcami tych maszyn są firmy budowlane, elektroinstalacyjne, zakłady energetyczne, firmy zajmujące się utrzymaniem zieleni oraz przedsiębiorstwa leśne.

Grzegorz Antosik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.