[ATB] Nowości

Benninghoven - Nowe oblicze

Data publikacji:

Dlaczego drogi w Niemczech uznawane są za jedne z najlepszych w świecie? Czyżby dlatego, że nawierzchnię w wielu przypadkach pokrywa asfalt z atestem firmy Benninghoven?

Nowe wytwórnie asfaltu są efektem doświadczenia, które niemiecka firma Benninghoven z Mülheim an der Mosel zdobywała w czasie produkcji i mieszania asfaltu od lat 60. XX wieku. Od tego czasu firma rozwija się w sposób ciągły i jest obecnie jednym ze światowych liderów w tej dziedzinie. W 2014 r. Benninghoven związała się z Grupą Wirtgen, a trzy lata później podjęła współpracę z firmą John Deere. W efekcie tego mariażu, w 2018 r.
otwarto najnowocześniejszą na świecie fabrykę do produkcji wytwórni asfaltu w Wittlich. Projekt budowlany pochłonął ponad 130 mln euro. Nowy zakład stał się logicznym i koniecznym krokiem Grupy Wirtgen w umacnianiu konkurencyjnej pozycji firmy na rynku globalnym.
Dzięki temu, po raz pierwszy w swojej historii Grupa Wirtgen jest teraz w stanie zaoferować klientom wszystko z jednego źródła, od wydobycia materiału, produkcji asfaltu, układania i zagęszczania, aż po frezowanie i recykling starych materiałów drogowych. Firma Benninghoven dąży do wzrostu wydajności i usprawnienia zachodzących w niej procesów biznesowych, a co się z tym wiąże - redukcji kosztów, dlatego sukcesywnie wdraża SAP.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.