Bergerat Monnoyeur - Wynajmij i kup

Data publikacji:

Hanna Biniaś, kierownik marketingu do spraw maszyn używanych i wynajmu.

Szeroka gama produktów oraz doradztwo w zakresie konfiguracji, maszyny we flocie w wieku do 3 lat, fachowe doradztwo techniczne, opieka serwisowa i ubezpieczenie, a także elastyczne warunki - oto cechy charakterystyczne wynajmu maszyn Caterpillar oferowanego przez spółkę Bergerat Monnoyeur. Działanie w tym zakresie przybliża Hanna Biniaś, kierownik marketingu do spraw maszyn używanych i wynajmu, Bergerat Monnoyeur, w rozmowie z Tomaszem Kujawskim.

Proszę o przybliżenie naszym czytelnikom działalności rentalowej  spółki Bergerat Monnoyeur w Polsce.

W firmie Bergerat Monnoyeur wynajem funkcjonuje od kilkunastu lat. Oczywiście w tym czasie zmieniała się jego forma, ilość i rodzaj proponowanych maszyn. Rozpoczynaliśmy od wynajmu szerokiej palety maszyn, od sprzętu drobnego po największe maszyny budowlane. Obecnie do wynajmu trafiają maszyny „heavy line”.
Na stałe w naszej ofercie dostępnych jest ok. 200 maszyn. Jeśli chodzi o flotę maszyn to w tym momencie ok. 50% stanowią maszyny kompaktowe – minikoparki i koparko-ładowarki, pozostałe - sprzęt dedykowany na wysypiska śmieci, do przemysłu, wyburzeń, kopalni. Duży sukces odnieśliśmy w ostatnim czasie w sektorze wysypisk śmieci – od ładowarek, przez spycharki aż po maszyny typu „material handling”. Cały czas pracujemy nad tym, aby jak najmocniej zdywersyfikować naszą działalność i wyjść poza klasyczną „budowlankę”.

Jakie czynniki przesądzają, że klienci tak chętnie decydują się na wynajem Państwa maszyn? Jaki model wynajmu w związku z tym dominuje - krótko- czy długoterminowy?

Wielu klientów z ceni sobie naszą ofertę wynajmu, ponieważ ze względu na środowisko pracy, szczególnie tam maszyna traci bardzo szybko na wartości. Maszyny są monitorowane przez nas i przez klienta na bieżąco, gdzie widzimy wszystkie parametry robocze, alerty dotyczące tak maszyny jak i pracy operatora i jesteśmy w stanie bardzo szybko zareagować. Dzięki temu widzimy np. zbliżający się przegląd na 500 mth, w związku z czym pozwala to wygenerować w systemie zlecenie do działu serwisu. Naprawy czy przeglądy serwisowe zawsze realizowane są przez nasz autoryzowany serwis i na oryginalnych częściach.
Nasza oferta obejmuje zarówno wynajem krótkoterminowy, co ma sens w przypadku np. koparko-ładowarki, jak i długoterminowy – gdzie rzecz jasna oferujemy również indywidualne doradztwo w wyborze maszyny i jej specyfikacji. Na dzień dzisiejszy obserwujemy, że w większości przypadków wybierany jest wynajem długoterminowy, w 70-80% są to kontrakty powyżej 6 miesięcy. Klienci którzy początkowo podpisują umowę najmu na okres 1-2 miesięcy bardzo często ją przedłużają, zadowoleni z naszej współpracy i wysokiej jakości maszyn.

Jakie jeszcze interesujące opcje w zakresie wynajmu proponuje Bergerat Monnoyeur swoim klientom?

Oferujemy opcję rozliczania godzinowego - niestandardowe rozwiązanie dopasowane raczej do dużych kontraktów o wysokim współczynniku utylizacji – np. 400 mth w miesiącu. Projekt ten - będący wspólnym dzieckiem działów serwisu i wynajmu - jest unikalnym rozwiązaniem na rynku.

Jednym z Państwa znaków rozpoznawczych jest program „Wynajmij i Kup”.

Chętnie wybieraną opcją jest też działający trzeci rok program „Wynajmij i Kup” - klient decydując się na wynajem maszyny jest ściśle związany z konkretnym numerem seryjnym maszyny. W programie WIK określony wcześniej procent od stawki najmu jest odliczany co miesiąc od wartości maszyny. Klient z góry wie jaka będzie jej wartość/cena w kolejnych miesiącach. Pozwala to przetestować maszynę w konkretnych warunkach pracy i podjąć w odpowiednim momencie decyzję o jej zakupie.
W momencie zakupu maszyny tzw. Pozytywnej konwersji klienci bardzo często korzystają z finansowania CATFi- naszego partnera biznesowego. Zaletą tego programu  jest fakt, iż klient otrzymuje maszynę nową, w specyfikacji, która jest dostosowana do jego potrzeb (program ma też zastosowanie dla maszyn używanych) . Opcja ta daje klientowi pewien margines bezpieczeństwa, ponieważ w dzisiejszych realiach przeinwestować jest bardzo łatwo. Coraz częściej nawet duzi gracze decydują się na wynajem maszyn, a nie od razu ich zakup.

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.