[ATB] Nowości Terex

Betonomieszarki Terex z silnikami wodorowymi Cumminsa

Data publikacji:
Betonomieszarki Terex z silnikami wodorowymi Cumminsa

Producent sprzętu budowlanego - firma Terex Advance ma zaoferować wodorowy silnik spalinowy Cummins jako opcję w swoich betonomieszarkach. Oba przedsiębiorstwa podpisały list intencyjny w celu zintegrowania silnika Cummins X15H z serią betonomieszarek Terex Advance Commander z przednim wyładunkiem.

 

Maszyny te są obecnie napędzane silnikami wysokoprężnymi Cummins, ale umowa oznacza, że Terex Advance będzie również w stanie zaoferować opcję bezemisyjnego paliwa wodorowego, gdy produkcja seryjna X15H się rozpocznie, co ma nastąpić jeszcze w tej dekadzie.

Model X15H, będący częścią platformy paliwowej Cummins, jest oparty na znanej technologii silników spalinowych. Producent jednostek napędowych twierdzi, że integracja silnika z podwoziem ciężarówki jest prosta i nie będzie wymagać poważnych zmian w projektach pojazdów lub operacjach biznesowych. Z kolei dużo elementów wspólnych między X15H a istniejącymi platformami diesla Cummins oferuje korzyści w zakresie zaopatrzenia w części, a także wspiera istniejące procedury konserwacyjne.

– Ponieważ globalna potrzeba redukcji emisji staje się coraz silniejsza, aktywnie realizujemy praktyczne, opłacalne strategie, aby pomóc naszym klientom w dekarbonizacji. Cummins X15H jest realną opcją zeroemisyjną dla naszych renomowanych pojazdów z przednim wyładunkiem i z niecierpliwością czekamy na przyszłe wdrożenie tej technologii – mówi David Grabner, dyrektor generalny Terex Advance.

– Wodorowe silniki spalinowe stanowią realną opcję paliwa o zerowej emisji dwutlenku węgla do ciężkich, wysoko wydajnych zastosowań, takich jak betoniarki, które często podlegają uciążliwym cyklom pracy i trudnemu terenowi. To ekscytujące, że producenci OEM, tacy jak Terex Advance, przodują w technologiach zeroemisyjnych, szczególnie w złożonych sektorach, takich jak zawodowy transport ciężarowy – dodaje Jim Nebergall, dyrektor generalny Cummins Hydrogen Engine Business.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.