[ATB] Technika Hilti

Bez problemów dla operatora z przecinarką Hilti 

Data publikacji:
Bez problemów dla operatora z przecinarką Hilti 

Akumulatorowa przecinarka DSH 600-22 wykonuje te same zadania, co jej wersja spalinowa o pojemności 60 cm3, ale bez emisji  szkodliwych gazów i hałasu. Nie wymaga przy tym dodatkowej konserwacji typowej dla urządzeń spalinowych i nie stwarza problemów z mieszanką paliwową.

Model DSH 600-22 przeznaczony jest do ciężkich zadań i bez trudu radzi sobie z cięciem materiałów takich jak wszelkiego rodzaju betony i cegły, mury z pustej cegły, wapienie itp., a nawet asfalt czy stal. Jeżeli chodzi o szczegółowe zastosowania aplikacyjne, to przecinarka jest w stanie bezproblemowo ciąć krawężniki, kostkę brukową, wykonywać otwory, a w obróbce metali umożliwia cięcie blach, prętów zbrojeniowych, metalowych szyn i rur. Ze standardową tarczą SPX 300/25, maksymalna głębokość cięcia wynosi 120 mm. Dzięki specjalnej konstrukcji górnego uchwytu prezentowana przecinarka ma jeszcze mniejsze wymiary i jest lżejsza - masa wynosi od 8,9 (sam korpus) do 12,2 kg (z dwoma akumulatorami B 22-170).

Platforma akumulatorowa Nuron

Przecinarka Hilti wyposażona jest w wysokiej klasy akumulator litowo-jonowy 22 V, stworzony z myślą o zwiększeniu wydajności i wydłużeniu czasu pracy wysokowydajnych elektronarzędzi. Akumulator zapewnia odpowiedni poziom mocy i przy wyposażeniu w baterie B 22-220 pozwala podobny czas pracy jak z jednego zbiornika paliwa w wersji spalinowej przecinarki DSH 600. Aby usprawnić pracę na budowie warto zaopatrzyć się również w szybką ładowarkę C 6-22 o wyjściowej mocy 241 W. Zapewnia ona do 65% szybszy czas ładowania niż ładowarki w wersji C 4-22, a przede wszystkim - jest w stanie naładować akumulatory wystarczająco szybko, aby zapewnić ciągłość pracy, nawet w przypadku tak wymagających maszyn jak przecinarka czy młot wyburzeniowy.

Przecinarki akumulatorowe mają wiele zalet: są cichsze, nie generują tak silnych wibracji, nie wydzielają spalin, mogą być stosowane bezpiecznie w pomieszczeniach, zapewniając przy tym praktycznie bezpyłowe cięcie i zgodność z normą OSHA 1926.1153 w zakresie kontroli pyłu krzemionkowego. Ważne są również znacząco niższe koszty eksploatacji urządzenia - nie potrzeba kupować paliwa czy czasu na wykonanie mieszanki. Mniejsze są również wymagania serwisowe, a dzięki bezszczotkowemu silnikowi elektrycznemu okres eksploatacji przecinarki wzrasta nawet dwukrotnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.