[ATB] Technika

Bezpiecznie i wydajnie na wysokości z podnośnikami Dinolift

Data publikacji:

W ofercie fińskiej firmy Dinolift znajdują się 22 modele podnośników w pięciu różnych kategoriach. Są tutaj zarówno lekkie samojezdne podnośniki na kołach, podnośniki montowane na przyczepach lub samochodach, samojezdne podnośniki gąsienicowe typu Spider, jak również podnośniki przegubowe i teleskopowe. Wybór optymalnego rozwiązania, zapewniającego bezpieczną i wydajną pracę na wysokości, jest więc możliwy dla każdego klienta. Podnośniki Dino obecne są na ponad     40 rynkach na całym świecie, stosowane powszechnie w branży usługowej, dekarskiej i budowlanej. Polskim dystrybutorem maszyn Dino jest firma Serafin z podkrakowskich Przybysławic.

    Bezpiecznie i wydajnie na wysokości z podnośnikami Dinolift

Seria Dino RXT zawiera lekkie podnośniki, w tym modele 220 RXT i 280 RXT. Napędzane są silnikiem marki Kubota, mają nisko osadzony środek ciężkości oraz automatyczny system poziomowania pod kątem do 8°. Zapewniają więc nie tylko niezbędną moc, ale także tak ważną łatwość poruszania się i stabilność nawet w trudnych warunkach, ze zdolnością pokonywania wzniesień do 40%.

Model 280 RXT o maksymalnym zasięgu bocznym 16 m i wysokości roboczej 28 m, dzięki masie własnej poniżej 5 ton może być podnoszony na wyższe piętra budynków podczas budowy. W przypadku prac w obszarach wymagających ograniczenia emisji spalin i hałasu model ten można wyposażyć również w silnik elektryczny.

Model 280RXT - prosty w obsłudze, stabilny i bezpieczny podczas eksploatacji

Długość transportowa podnośnika 280 RXT wynosi zaledwie 5,82m, masa własna 4860 kg. Maszyna nie utknie w trudnym terenie, nie uszkodzi też podłoża. Mamy tutaj napęd 4x4 oraz specjalne opony do poruszania się po darni. Niski nacisk na podłoże oznacza jednocześnie łatwiejsze poruszanie się po miękkich powierzchniach.

Wysięgnik podnośnika zapewnia obrót w sposób ciągły, obrót kosza możliwy jest w zakresie 180°. Kosz odznacza się oczywiście łatwym wejściem, zapewnia swobodę ruchów pracownika oraz bezpieczeństwo. Maksymalne obciążenie kosza wynosi 230 kg, to umożliwia pracę dwóch osób ze sprzętem ok. 70 kg. Platforma ma wymiary 1,3x0,7 m. Wyposażenie podnośnika obejmuje standardowo dwa gniazda zasilania AC i jedno gniazdo USB w koszu oraz system sterowania proporcjonalnego. Przydatny i zarazem praktyczny okazuje się zestaw Arctic wspomagający działanie w szczególnie niskich temperaturach. Zawiera on podgrzewanie bloku oraz prostownik rozruchowy. Jest także linia doprowadzająca do kosza sprężone powietrza, maksymalnie 200 barów, oraz wodę o temperaturze do 93ºC. Wyposażenie opcjonalne podnośnika zawiera elementy takie jak silnik elektryczny do ruchów wysięgnika, generator hydrauliczny o mocy 3,5 kW, różne konfiguracje opon, kompresor, zabezpieczenie SafeGuard oraz system oświetlenia roboczego w technologii LED.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.