[ATB] Nowości

Biblioteka BIM dostępna online

Data publikacji:

Firma Haulotte opracowała bibliotekę BIM (Building Information Modeling), która dostępna jest teraz online na stronie internetowej producenta oraz w chmurze BIM Object Cloud. 

BIM, czyli modelowanie informacji o budynku wynosi projektowanie, budowę oraz zarządzanie budynkami i infrastrukturą w branży budowlanej na wyższy poziom. Ten inteligentny proces zapewnia architektom, inżynierom i firmom budowlanym pełny zakres informacji, a także narzędzia umożliwiające bardziej efektywne planowanie, projektowanie i zarządzanie projektem budowlanym. Wykorzystanie modelowania 3D umożliwia dokładną wizualizację projektu w środowisku wirtualnym. BIM zapewnia również cyfrowe ukazanie mobilnych platform podnoszących i ładowarek teleskopowych w ich miejscu pracy. W przypadku firm budowlanych lub wynajmujących sprzęt, korzystanie z plików BIM pomaga zidentyfikować najlepszy sprzęt wymagany do danej pracy i usprawnia również zarządzanie logistyką.

Biblioteka BIM firmy Haulotte udostępnia pliki danych i obiekty 3D do wirtualnego tworzenia projektów budowlanych i infrastrukturalnych oraz zarządzania nimi, od koncepcji do realizacji. Obecnie obejmuje 8 modeli maszyn w tym: podnośniki przegubowe HA16 RTJ PRO i HA20 LE PRO, podnośnik teleskopowy HT23 RTJ PRO, podnośniki nożycowe Compact 10 DX/12 i Optimum 8, podnośnik masztowy Star 10 oraz ładowarkę teleskopową HTL 4017. Pliki z danymi można bezpłatnie pobrać w formacie REVIT, jak i IFC ze strony internetowej producenta i autora platformy BIM.
Haulotte BIM udostępnia 3 poziomy szczegółowości, dotyczące zamierzonego zastosowania i etapu rozwoju projektu. Pogrupowane dane produktu są osadzone w obiektach BIM. Specyfikacje techniczne maszyn są oczywiście regularnie aktualizowane. Zainteresowani mogą uzyskać dostęp do danych zawierających parametry takie jak np. wysokość robocza, zasięg poziomy lub udźwig. Pliki modelowania mają zdefiniowane parametry, z precyzyjnie określonymi minimalnymi i maksymalnymi zakresami ruchu przez co umożliwiają architektom, inżynierom i firmom budowlanym określenie odpowiedniego podnośnika lub innej maszyny, które najlepiej odpowiadają potrzebom miejsca pracy. Obiekty BIM przyczyniają się więc widocznie do efektywnego zarządzania projektami budowlanymi. Rémi Heidelberger pełniący w firmie Haulotte stanowisko menedżera produktowego zapowiedział, że oferowana biblioteka BIM do końca 2020 r. zostanie w pełni zaktualizowana i będzie zawierać  całą linię produktów Haulotte.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.