[ATB] Technika

Bison do betonu od FRD

Data publikacji:

Instalacja Bison firmy Simem to mieszająca i dozująca kruszywa wraz z cementem wielozadaniowa maszyna produkująca beton, przeznaczona do prac związanych z budową dróg betonowych i asfaltowych, lotnisk, placów przeładunkowych, parkingów itd. Wyróżnia ją przy tym wysoka wydajność produkcji betonu o zawsze jednolitej konsystencji. W Polsce mobilne mieszalnie Bison oferuje firma FRD Polska z Poznania.

    Bison do betonu od FRD

Innowacyjność maszyny Bison polega na połączeniu pełnej mobilności z wysoko wydajną produkcją betonów o bardzo dobrej jakości - chodzi tutaj o jednolitą mieszankę betonową w trakcie całej produkcji. Produkowany beton ma jednolitą konsystencję spełniającą najwyższe normy dla betonów PN 206. Dlatego Bisona można wykorzystywać do wielu różnych inwestycji, takich jak budowa dróg, budowa lotnisk czy budowa placów przeładunkowych lub parkingów.

Instalacja Bison dostępna jest w dwóch wersjach. Model 250 oferuje wydajność od 100 do 250 t/h, natomiast model 500 od 200 do 500 t/h. Jednostka jest mobilna, montowana na standardowej przyczepie typu flat-rack. Czas instalacji wynosi około 4 h, przy czym nie jest wymagany do tego specjalny żuraw, ponieważ konfiguracja maszyny odbywa się poprzez własny układ hydrauliki. Podstawowa konstrukcja Bisona wykonana jest z wytrzymałej stali, ocynkowanej ogniowo. Bison może być wyposażony w 4 silosy i produkować beton z trzech rodzajów kruszyw, i przy zastosowaniu dwóch rodzajów dodatków chemicznych oraz cementu, popiołów i wapna. W razie potrzeby maszynę można rozbudować o dodatkowe moduły. 

W skład instalacji wchodzi zasobnik na kruszywo z opcją podziału, przenośnik taśmowy, dwuwałowy mieszalnik ciągły MDC, regulowane ramię mieszające oraz chowane panele rampy załadunkowej, zawierające niezależny system pomiaru i dozowania za pomocą mierników wagowych dla każdego zasobnika. Tensometryczny system ważenia gwarantuje tutaj dokładność podawania każdego z produktów zgodnie z zadaną recepturą i normą EN206.

Simem@tic Flow - intuicyjna automatyzacja

Na potrzeby jednostki Bison firma Simem specjalnie opracowała dedykowany system sterowania Simem@tic Flow, który w pełni optymalizuje wydajność pracy. System wykorzystuje środowisko operacyjne Windows z bazą danych SQL, a jego działanie oparto na sterownikach PC/PLC. Ważne, że jest prosty i przyjazny dla użytkownika, a dzięki niemu operator ma pełną kontrolę nad produkcją. Simem@tic zawiera elastyczne funkcje raportowania i tworzenia kopii zapasowych, umożliwia też prowadzenie korekcji przepływu w czasie rzeczywistym dla każdego materiału.

Czytelny interfejs pozwala kontrolować ilość wyprodukowanego betonu oraz jego jakość. Zaletą systemu Simem@tic Flow jest również fakt, że posiada on funkcje kontrolne i serwisowe. Zdalny system umożliwia bowiem szybki kontakt z serwisem w przypadku wystąpienia ewentualnych błędów przy produkcji. W ten sposób ryzyko poważniejszych awarii i długich przestojów zostaje zminimalizowane.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.