[ATB] Aktualności

BKT dołącza do Global Platform for Sustainable Natural Rubber

Data publikacji:

Firma BKT, znana z produkcji opon terenowych, ogłasza swoje członkostwo w Global Platform for Sustainable Natural Rubber (GPSNR). Jest to kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, który ma na celu promowanie odpowiedzialnej produkcji, pozyskiwania i użytkowania naturalnego kauczuku.

    BKT dołącza do Global Platform for Sustainable Natural Rubber

Zrównoważony rozwój w praktyce

Naturalny kauczuk odgrywa kluczową rolę w produkcji opon i ma potencjał do znacznego wpływu na środowisko oraz warunki społeczne w miejscach jego pozyskiwania. Rozszerzenie plantacji kauczukowych może wpływać na lasy tropikalne, ale dzięki praktykom zrównoważonego rozwoju możliwe jest ochronienie bioróżnorodności oraz redukcja emisji gazów cieplarnianych. Równie ważne jest zapewnienie godnych warunków pracy i poszanowania praw pracowników na plantacjach kauczuku, co jest kluczowe dla promowania etycznego i zrównoważonego przemysłu.

 

Global Platform for Sustainable Natural Rubber (GPSNR)

GPSNR jest organizacją zrzeszającą producentów kauczuku naturalnego, handlowców, producentów opon, organizacje pozarządowe, instytucje akademickie oraz innych partnerów z branży. Celem tej platformy jest promowanie i standaryzowanie praktyk zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw kauczuku naturalnego.

 

Wsparcie inicjatyw

BKT współpracuje ściśle z różnymi agencjami rządowymi w Indiach, w tym z Rubber Board i Automotive Tyre Manufacturers Association of India, a także z czołowymi graczami w przemyśle kauczukowym na całym świecie. Członkostwo w GPSNR umożliwia BKT bezpośredni kontakt z dostawcami najwyższej jakości kauczuku naturalnego, co jest kluczowe dla utrzymania wysokich standardów jakościowych.

 

Przyszłość zrównoważonej produkcji

Rajiv Poddar, wspólny dyrektor zarządzający BKT, podkreśla, że członkostwo w GPSNR pozwala firmie na dalszy rozwój inicjatyw zrównoważonego rozwoju, co przyspieszy strukturalne i jakościowe zmiany w łańcuchu dostaw kauczuku naturalnego w ciągu najbliższych pięciu lat. Decyzja o dołączeniu do GPSNR jest strategicznym i świadomym krokiem wspierającym ambicje rozwojowe firmy oraz dążenie do coraz wyższych standardów produkcji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.