[ATB] Aktualności BKT

BKT - Prestiżowe wyróżnienie

Data publikacji:
nagroda bkt

Z okazji 6. kongresu Asia Business Responsibility Summit, który odbył się w Hotelu Taj Mahal Palace - Apollo Bunder w Bombaju, Arvind Poddar, prezes i dyrektor zarządzający Balkrishna Industries Limited (BKT), otrzymał najwyższe wyróżnienia jako najlepszy lider transformacji.

Asian Center for Corporate Governance & Sustainability, patron i promotor 6. Asia Business Responsibility Summit, to organizacja non-profit i think tank, którego celem jest poprawa jakości w zakresie ładu korporacyjnego i praktyk zrównoważonego rozwoju firm azjatyckich. Organizacja jest zobowiązana do zachęcania i ulepszania praktyk korporacyjnych w celu generowania zysku w sposób społecznie odpowiedzialny.
Każdego roku Azjatyckie Centrum Ładu Korporacyjnego i Zrównoważonego Rozwoju przyznaje serię nagród „Leadership, Corporate Governance, Sustainability & CSR Awards” liderom i dyrektorom branżowym, którzy wykonują wzorową pracę na rzecz poprawy standardów ładu korporacyjnego w swoich spółkach. Warunkami wstępnymi do zakwalifikowania się do kategorii „Najlepszy lider transformacji” są takie atrybuty, jak np. osiągnięcie celów biznesowych i rozwojowych odzwierciedlających osobisty wkład jednostki, zdolność wzbudzania emocji i identyfikacji wśród pracowników, umożliwienie i wspieranie pracowników w kreatywnym rozwiązywaniu problemów.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

– Jestem niezwykle zadowolony z tego prestiżowego wyróżnienia za działalność na kontynencie azjatyckim, który jest obecnie największym motorem wzrostu globalnej gospodarki – stwierdził Arvind Poddar, prezes i dyrektor zarządzający BKT. – Bez wątpienia jest to wspaniały moment i wielkie osobiste osiągnięcie. W BKT czujemy, że ponosimy ogromną odpowiedzialność i musimy być przykładem w sprawach społecznych i środowiskowych. Pragnę podziękować mojej rodzinie za bezwarunkowe wsparcie, a całemu zespołowi BKT za zaangażowanie i ciągłe dążenie do doskonałości.
Społeczna odpowiedzialność biznesu jest centralnym elementem działalności biznesowej BKT. Zgodnie z filozofią przedsiębiorstwa BKT dba o swoich pracowników, ich dobre samopoczucie i środowisko, w którym żyją. Firma posiada własne farmy wiatrowe do produkcji zielonej energii dla zakładów produkcyjnych w północnych Indiach i plantacji drzew w największym zakładzie produkcyjnym w Bhuj. Jednak największym dowodem zaangażowania społecznego jest Fundacja WE CARE BKT, która od ponad dekady realizuje projekty środowiskowe i społeczne o różnym charakterze i pochodzeniu na całym świecie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.