[ATB] Technika Blend

Blend - Węzły mobilne Blend

Data publikacji:

Przedsiębiorstwo TarCo z Kotórza Małego poszerzyło swoją ofertę maszynową o węzły mobilne, czyli przewoźne systemy produkcji betonu oraz zimnego asfaltu produkowane przez włoską markę Blend.

TarCo to polska firma, która jest wyłącznym dystrybutorem rozwiązań budowlanych włoskiego koncernu CIFA. W ofercie przedsiębiorstwa jest zatem szereg konstrukcji do transportu i produkcji betonu. Obecnie wachlarz dostępnych rozwiązań jest jeszcze szerszy, ponieważ TarCo została jedynym w Polsce przedstawicielem włoskiej firmy Blend specjalizującej się w produkcji mobilnych węzłów do produkcji betonu czy zimnego asfaltu.
Blend funkcjonuje na rynku firm budowlanych od 1983 roku. Wtedy narodziła się koncepcja maszyn transportujących i wytwarzających beton. Produkcję seryjną pierwszych urządzeń rozpoczęto natomiast w latach 90. W 2011 roku nastąpił prawdziwy przełom, kiedy to założyciel firmy Fabricio Tetoldini połączył siły z Nestorem Biglieri. Efekty współpracy obu Panów są widoczne na pięciu kontynentach, gdzie oferowane są produkty Blend.
Działalność firmy skoncentrowana jest głównie produkcji nowoczesnych mieszalników do wytwarzania betonu (różnych klas) i zimnego asfaltu z możliwością recyklingu asfaltu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się urządzenia mobilne, dzięki którym możliwy jest zarówno odzysk destruktu asfaltowego, jak i wspomniana produkcja betonu w miejscu prowadzenia inwestycji.
Mowa o takich urządzeniach, jak węzeł mobilny E050, który może występować w wersji nabudowanej, np. na podwoziu ciężarówki czy wagonie kolejowym lub w wersji wolnostojącej. Konstrukcja E050 przewiduje wykorzystanie kilku zbiorników na surowce, m.in. na cement, piasek (alternatywnie kruszywo czy żwir) i wodę. W trakcie procesu produkcji dodawane są domieszki chemiczne i emulsja. Natomiast produktem końcowym, w zależności od wykorzystanych składników może być beton, zaprawa czy zimny asfalt.
Urządzenia Blend takie jak E050 są w pełni zautomatyzowane. Punktem wyjścia do procesu produkcji jest odpowiednia recepta, która jest wprowadzona do komputera (istnieje możliwość zapisania 30 recept). Następnie precyzyjny układ sterowania wyposażony w szereg czujników dba o dokładne porcjowanie składników. Maszyna umożliwia produkcję konkretnej zadanej ilości betonu.
W przypadku modelu E050 główny zbiornik na kruszywo ma pojemność 10 m3. Z kolei ładowność zbiornika cementowego to 3,5 tony. Zbiornik na wodę mieści 2 000 l. Do tego należy doliczyć 3 zasobniki o pojemności 42 l na domieszki chemiczne. Cała konstrukcja (tylko węzeł gotowy do nabudowy) osiąga masę 3100 kg. Maksymalna wydajność zestawu wynosi 70 m3 na godzinę.

fot. firmowe
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.