[ATB] Budownictwo

Blisko 200 odwołań od decyzji środowiskowej dla północnej wylotówki z Warszawy

Data publikacji:

Do tej pory Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wpłynęło blisko 200 odwołań od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S7 od Kiełpina do Trasy AK w Warszawie.

Droga ekspresowa, stanowiąca wylot z Warszawy w kierunku północy ma ominąć Łomianki i przechodzić przez dzielnicę Bemowo. Jej realizacji z niecierpliwością oczekują kierowcy korzystający z trasy na Gdańsk, którzy obecnie często są zmuszeni do stania w korkach na wysokości Łomianek, ale także mieszkańcy tej podwarszawskiej miejscowości.
Ci ostatni z pewnością ucieszyli się z wydanej 1 maja decyzji środowiskowej, która przybliża ich do uwolnienia się od ruchu tranzytowego prowadzonego przez miasto. Mniej zadowoleni są mieszkańcy warszawskich dzielnic, który swój sprzeciw wyrażają składając odwołania od wydanego dokumentu.
Do tej pory Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska otrzymała ich blisko 200. Odwołują się osoby prywatne, ale także instytucje, w tym Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, czy Urząd Dzielnicy Bemowo.
Odwołania od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska mogą być składane za pośrednictwem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie w terminie 14 dni od daty doręczenia. Potem są przekazywane do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.
Według przepisów, GDOŚ ma miesiąc (od daty wpływu) na ich rozpatrzenie. – Zważywszy na skomplikowany charakter przedmiotowej sprawy, a także liczbę złożonych odwołań, nie można wykluczyć konieczności wyznaczenia nowego terminu załatwienia sprawy – powiedziała nam Monika Jakubiak – Rososzczuk, rzecznik prasowy GDOŚ.
Złożone odwołania najpierw są rozpatrywane pod względem formalnym, a następnie przeprowadzona będzie ocena merytoryczna. 

– Inwestycje liniowe realizowane w terenach o intensywnej zabudowie często budzą wątpliwości, czego wyrazem jest duża liczba uwag i wniosków składanych na etapie udziału społeczeństwa, a w niektórych przypadkach, z jakim mamy do czynienia przy S7, także odwołań od decyzji – mówi portalowi RynekInfrastruktury.pl Agata Antonowicz, rzecznik prasowa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. 

Projektowana trasa będzie liczyła blisko 13 km długości. Od strony Kiełpina najpierw pobiegnie po istniejącym śladzie ul. Kolejowej. Za węzłem Kolejowa droga odbiega w kierunku Kanału Młocińskiego, gdzie projektowana jest na nasypie. Dalej będzie prowadzona wschodnim obrzeżem Kampinoskiego Parku Narodowego, aż do połączonych jezdnią zbierająco-rozprowadzającą zespolonych węzłów Wólka Węglowa i Janickiego.
Na dalszym odcinku, za ul. Arkuszową, droga schodzi do dwóch tuneli o długości 1 km i 1,1 km, pomiędzy którymi zaprojektowano węzeł Generała Maczka. Następnie wznosi się ponad teren nad drogę ekspresową S8. Na przecięciu dróg ekspresowych S8 i S7 zaplanowano węzeł NS.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.