[ATB] Opinie użytkowników Bobcat budowlane

Bobcat/Cemex - Teleskopy pełne korzyści

Data publikacji:

Międzynarodowa firma Cemex, jeden z czołowych graczy na globalnym rynku materiałów budowlanych, w ciągu ostatnich dwóch lat zakupiła 18 ładowarek teleskopowych Bobcat do swoich kilku zakładów we Francji, gdzie jest liderem w produkcji betonu towarowego i kruszyw. Znajdujące zastosowanie w przeładunku materiałów, pracach konserwacyjnych oraz na wysokości maszyny zostały wyposażone w całą gamę osprzętu, w tym widły paletowe, łyżki, wysięgniki dźwigowe i platformy robocze.

W zakładach firmy Cemex ładowarki Bobcat mogą w pełni udowodnić swoją uniwersalność. Przedsiębiorstwo posiada łącznie 1505 zakładów produkujących beton towarowy, 285 kopalni kruszyw i 56 cementowni w ponad 50 krajach na całym świecie. Cemex zajmuje obecnie 3. miejsce w produkcji betonu towarowego (ponad 51 mln m³), 5. miejsce w produkcji kruszyw (ponad 147 mln t) i 8. miejsce w produkcji cementu (ponad 68 mln t).

Maszyny na miarę potrzeb

Francuska flota firmy Cemex obejmuje ładowarki teleskopowe z serii TL o wysokości podnoszenia 6 i 7 m - dwie TL358 i po jednej TL360, TL470 oraz TL470HF, służące do różnych zadań, w tym przenoszenia ciężkich ładunków, a także maszyny z serii T o wysokości podnoszenia 14 i 18 - dziewięć sztuk T40140, trzy T40180 i jedną T40.180SLP, które wykorzystywane są głównie z platformami roboczymi do prac na wysokości.
Firma Cemex France wybrała markę Bobcat z kilku powodów. Przede wszystkim specyfikacje techniczne maszyn oraz dostępne opcje doskonale odpowiadały potrzebom zakładów. Poza tym całkowity koszt sprzętu oraz oferowane przez Bobcat rozwiązania finansowe okazały się wyjątkowo korzystne. Nie bez znaczenia była również pełna zgodność produkowanych we Francji maszyn z polityką firmy Cemex dotyczącą społecznej odpowiedzialności biznesu, szczególnie w zakresie praktyk zaopatrzeniowych.
Wśród najważniejszych zalet podnośników teleskopowych Bobcat pracownicy Cemex wymieniają m.in. umieszczony wewnątrz wysięgnika, dobrze zabezpieczony przed wpływem otoczenia siłownik wysuwu teleskopu oraz kabinę zapewniającą doskonałą widoczność. Zdaniem operatorów, Bobcaty to najlepsze maszyny spośród tych, którymi mieli okazję pracować. Równie pochlebnie wyraża się także kadra menadżerska. – W maszynie Bobcat czuję się wyjątkowo bezpiecznie i komfortowo, a do dyspozycji mam czułe, płynnie działające elementy sterujące oraz pokaźną moc – podkreśla kierownik jednego z zakładów firmy Cemex.

Jak szwajcarski scyzoryk

Używane w kamieniołomach, w mocno zapylonym środowisku ładowarki teleskopowe Bobcat T40140 w ciągu ostatnich 18 miesięcy przepracowały średnio po 500 godzin i były pomocne głównie w pracach obsługowych, takich jak wymiana przenośników i innych części czy smarowanie podzespołów. Wyposażone w łyżki służyły również do rozmieszczania materiałów wybuchowych. Zdaniem zespołu Cemex ładowarki Bobcat zapewniają doskonały dostęp zarówno przed wybuchem, jak i po nim, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracy. – Maszyny są intuicyjne w obsłudze i niezwykle uniwersalne, dzięki czemu nie musimy już wynajmować platform, co przekłada się na redukcję kosztów. Ich uniwersalność można porównać z wielofunkcyjnością szwajcarskiego scyzoryka! – przekonuje Jean-Charles Cruanas, kierownik produkcji w firmie Cemex. Pracownicy chwalą również możliwość zdalnego sterowania maszynami 14- i 18-metrowymi, co pozwala m.in. precyzyjnie operować ładunkiem bez potrzeby schodzenia z przenośnika.
Z kolei Bobcat TL470 przepracował w ciągu 1,5 roku już 1450 godzin w zadaniach magazynowych, z czego przez 80% czasu służył do przenoszenia 1,5-tonowych worków typu big-bag z piaskiem lub żwirem, ich napełniania i załadunku na samochody. Ładowarki teleskopowe Bobcat z serii TL były wykorzystywane również do załadunku mniejszych ciężarówek oraz zasobników. Oferowana przez teleskop maszyn Bobcat TL możliwość operowania na odległość pozwala pracownikom unikać bezpośredniego kontaktu z zapylonym środowiskiem oraz zachować najwyższą jakość materiału, np. czystość piasku, którego pozyskiwanie nie wymaga wjeżdżania na niego maszyną.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.