[ATB] Technika

Bobcat E10z do pracy w trudnych warunkach

Data publikacji:

Minikoparka BobcatE10 z przystosowana jest do pracy w trudnych i ciasnych przestrzeniach. Przy wymiarach 2,79x0,71x2,21 m, konstrukcji typu „zero tail” i masie roboczej 1176 kg oferuje doskonałą kontrolę nad wysięgnikiem, rozsuwany lemiesz i ergonomicznie zaprojektowany system sterowania. Sercem minikoparki jest 3-cylindrowy silnik Kubota D722-E4B, spełniający wymagania normy emisji spalin Stage V.

    Bobcat E10z do pracy w trudnych warunkach

Przy pojemności 719 cm3 osiąga moc 7,5 kW przy 2000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 40,1 Nm. Aby zwiększyć produktywność maszyny, można wybrać jedną z dwóch prędkości jazdy. Przy niskim zasięgu jest to 2,1 km/h, przy dużym zasięgu - 3,1 km/h. Koparka wyposażona jest w hydraulicznie uruchamiane, chowane podwozie o zakresie szerokości od 710 do 1100 mm, które stanowi idealne rozwiązanie w przypadku przechodzenia przez wąskie bramy i drzwi. Rozsuwany jest także lemiesz spycharki, gąsienice mają standardowe 180 mm szerokości i wywierają nacisk na podłoże 29,7 kPa. Układ hydrauliczny zasilany jest podwójną pompą zębatą o wydajności 20 l/min, ciśnienie robocze w układzie wynosi 190 barów. Kluczowe elementy maszyny są dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniem.

Siłownik hydrauliczny jest zamontowany na górze wysięgnika, aby zapobiec przypadkowemu kontaktowi z łyżką lub pobliskimi przeszkodami w terenie. Maksymalna wysokość sprzętu roboczego ze schowanym ramieniem wynosi 1,9 m, głębokość kopania - 1,8 m oraz zasięg na poziomie gruntu - 3,09 m. Stanowisko operatora wyposażono w fotel ze zwijanym pasem bezpieczeństwa, konsolę z funkcją blokady i uruchamiania maszyny bez kluczyka. Bezpieczeństwo dla operatora zapewnia rama wychylna In-Track, która dodatkowo pozwala zbliżyć się do miejsca pracy. Sterowanie za pomocą dżojstika hydraulicznego zapewnia płynną pracę, z maksymalną wydajnością.

Minikoparka Bobcat dostępna jest również w wersji elektrycznej E10e. Posiada wówczas najnowocześniejsze, bezobsługowe akumulatory litowo-jonowe z zaawansowanym systemem zarządzania dystrybucją energii. E10e może pracować przez czas 8 h bez przerwy, a korzystając z funkcji zewnętrznej, szybkiej ładowarki, akumulatory można naładować do 80% pojemności w ciągu ok. 1 h. Standardowa ładowarka obsługuje napięcie 230V.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.