[ATB] Nowości Bobcat budowlane

Bobcat - nowe bijakowe

Data publikacji:

W ofercie Bobcata znalazły się dwie nowe kosiarki bijakowe 30FM i 40FM, o szerokości roboczej 76,2 i 101,6 cm, radzące sobie z drzewami i gałęziami o średnicy do 10 cm.

Firma Bobcat poszerzyła swój arsenał narzędzi roboczych dedykowanych do oferowanych koparek kompaktowych. Nowe, uniwersalne kosiarki bijakowe znajdą zastosowanie m.in. do cięcia i rozdrabniania roślin, gałęzi, gęstej trawy, krzewów i małych drzew wzdłuż rowów, dróg, wzgórz, brzegów rzek, parków, ogrodzeń, czy też do przygotowywania terenów pod zabudowę, co istotnie zwiększa możliwość wykorzystania koparek spod znaku Bobcata.

W ofercie Bobcata znalazły się dwie nowe kosiarki bijakowe 30FM i 40FM, o szerokości roboczej 76,2 i 101,6 cm (przepływ w układzie hydraulicznym - odpowiednio 46-74 l/min i 53-85 l/min), radzące sobie z drzewami i gałęziami o średnicy do 10 cm. Pierwsza z nich jest przeznaczona do współpracy z modelami E32 i E35, druga zaś - dedykowana do koparek E45, E50 i E55.

Solidna konstrukcja

Cechą charakterystyczną nowych kosiarek bijakowych jest solidna konstrukcja, dzięki której nie nastręcza większych problemów praca w trudnych warunkach i na pofałdowanym terenie. Podstawowym elementem roboczym są spiralnie ułożone potrójne noże, które pozwalają na ścinanie miękkich i twardych drzewek, trawy, winorośli i krzewów. Kompaktowa obudowa pozwala kosiarkom bijakowym pracować na różnorodnie ukształtowanej powierzchni, utrzymując je jednocześnie w styczności z podłożem. W celu odwrócenia kierunku obrotów bijaków wystarczy zamienić miejscami węże hydrauliczne podłączone do silnika napędowego (pozbawionego pasów, łańcuchów i przekładni), który jest wyposażony w zawór zwrotny zapobiegający uszkodzeniom spowodowanym zmianą kierunku obrotów. Gumowa tarcza skrętna absorbuje obciążenia udarowe w czasie pracy, a wytrzymałe kołnierze po obu stronach rotora chronią układ napędowy przed zanieczyszczeniami.
Zawór spustowy zapobiega powstawaniu ciśnienia wstecznego, podczas gdy boczne łańcuchy bezpieczeństwa uniemożliwiają wyrzucenie zalegającego pod osłoną materiału podczas pracy. Warto dodać, iż kosiarki bijakowe wyposażone są w hamulec wirnika, dzięki któremu całkowite zatrzymanie następuje w ciągu zaledwie 7 s od wyłączenia hydrauliki maszyny. Konstruktorzy Bobcata nie zapomnieli też o bezpieczeństwie pracy i transportu - zapewniają to uchwyty i punkty mocowania.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.