[ATB] Nowości Bobcat budowlane

Bobcat - nowy system zdalnego sterowania

Data publikacji:

Bobcat wprowadza nowy system zdalnego sterowania dla swoich kompaktowych ładowarek, który pozwoli operatorom na opuszczenie kabiny i zdalne sterowanie maszyną.

Nowy system Plug & Play będzie kompatybilny ze sterowaniem burtowym Bobcat i wszystkimi modelami ładowarek kołowych wyposażonymi w firmowe Selectable Joystick Controls.

Bobcat powiedział, że system pozwala operatorom bezpośrednio obserwować postęp pracy i zwiększa wszechstronność ładowarek podczas pracy z osprzętem, takim jak trenchery i piły tarczowe, gdzie operator musi jechać do tyłu.

Według producenta operatorzy pracujący w środowiskach rozbiórkowych i recyklingowych odnieśliby korzyści z poprawy zdrowia i bezpieczeństwa. Stwierdzono, że system może umożliwić operatorom pracę na odległość, z dala od brudu, kurzu, hałasu i niebezpiecznych lub toksycznych materiałów.

Firma podała, że ​​pozwala to również operatorom rozmawiać twarzą w twarz z kolegami z projektu i jednocześnie zarządzać otoczeniem (werbalnie lub niewerbalnie).

System Plug & Play firmy Bobcat składa się z przenośnego przemysłowego pilota radiowego, który można zamontować i zdemontować na maszynach w ciągu zaledwie kilku minut.

Bobcat powiedział, że oferuje operatorom zupełnie nową i alternatywną możliwość w zakresie widoczności i komunikacji.

Firma podała, że system będzie dostępny na rynku jeszcze w tym roku.

Źródło: Demolition & Recycling International

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.