[ATB] Nowości Bobcat budowlane

Bobcat - Pełna gama produktów

Data publikacji:

Podczas 32. edycji targów Bauma w Monachium firma Bobcat zaprezentowała szeroką gamę swoich produktów i usług.

Na firmowym stoisku odwiedzający mogli obejrzeć m.in. minikoparki, ładowarki teleskopowe czy osprzęt roboczy. Prezentacja maszyn została uzupełniona o zaawansowaną technologię rzeczywistości rozszerzonej oraz strefy poświęcone częściom i usługom posprzedażowym, a także rozwiązaniom finansowym.

Kompaktowe rozwiązania

Jedną z głównych atrakcji na tegorocznych targach Bauma była nowa minikoparka E10e z napędem elektrycznym. Maszyna została zaprojektowana w Bobcat Innovation Center w Dobříš w Czechach, we współpracy ze specjalistami od pojazdów elektrycznych. Model E10e opiera się na konstrukcji bardzo udanej 1-tonowej minikoparki E10, która w ciągu 10 lat osiągnęła sprzedaż ponad 10 tys. egzemplarzy. Minikoparka E10e gwarantuje zerową emisję spalin oraz bardzo niski poziom hałasu. Jej budowa cechuje się zerowym promieniem wystawiania nadwozia poza obrys gąsienic przy obrocie (ZTS). Natomiast szerokość maszyny wynosząca zaledwie 72 cm ułatwia dostęp do wnętrza budynków i piwnic. Nowy model może pracować przez cały dzień roboczy (8 h).
Podczas Baumy zaprezentowano też nową serię R, składającą się z pięciu modeli (E26, E27z, E27, E34 i E35z). Maszyny o masie od 2 do 4 t zapewniają udaną kombinację wysokiej stabilności, dużej siły kopania i precyzji sterowania. Model E27, nawet z opcjonalną ciężką przeciwwagą, wystaje poza obrys gąsienic jedynie o 28 cm, co pozwala na pracę maszyny w ograniczonej przestrzeni. Z kolei koparkę E34 o masie 3,4 t wyposażono w nową przestronną kabinę premium z opcjonalną klimatyzacją, która zapewnia idealne środowisko pracy kierowcy w każdych warunkach pogodowych. W strefie usuwania gleby można było również zobaczyć 3,5-tonową koparkę E35z, z konstrukcją Zero House firmy Bobcat (ZHS), która zapewnia swobodny ruch obrotowy 320° podczas pracy w pobliżu ścian i innych przeszkód. W strefie tej swoje atuty prezentowała też miniładowarka gąsienicowa T450. Maszyna napędzana jest przez turbodoładowany silnik firmowy o mocy 45.5 kW (61 KM), zapewniając bardzo dobry stosunek mocy do masy.

Strefa drogowa i kształtowania krajobrazu

Strefę drogową zdominował pokaz nowej minikoparki E27z ZHS z serii R oraz minikoparek S630 i S770, wyposażonych m.in. w nową samopoziomującą piłę tarczową WS-SL20 do asfaltu czy betonu, z wymienianymi segmentami, co pozwala szybko zmienić szerokość tarczy (w przedziale od 50 do 120 mm). Dla zwiedzających w strefie kształtowania krajobrazu dostępny był model E26, wyposażony w nową 85-centymetrową kosiarkę bijakową. Maszyny te zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do całej gamy kompaktowych koparek Bobcat od 1,5 do 8 t. Pokazana tam została również miniładowarka gąsienicowa T870 z nową konstrukcją podwozia - maszyna ta oferuje o 10% więcej udźwigu niż poprzedni model.

Do przeładunku materiałów

W strefie magazynowania materiałów przedstawiono m.in. nową ładowarkę TL43.80HF o maksymalnej wysokości podnoszenia prawie 8 m i udźwigu do 4,3 t, do zastosowań w przemyśle i recyklingu. W modelu TL43.80HF zastosowano m.in. wzmocnione osie, dodatkową przeciwwagę i kinematykę Z-bar. Kolejną nowością była ładowarka teleskopowa TL30.70 o maksymalnym udźwigu 3 t i maksymalnej wysokości podnoszenia ok. 7 m. W przypadku maksymalnej wysokości podnoszenia operator może w zróżnicowanych warunkach pracy podnosić ładunek o masie do 2 t, co jest wystarczające, aby umieścić na wysokości paletę ciężkich cegieł.

Strefa wyburzeniowa

Ostatnią strefą na stanowisku Bobcat była strefa wyburzeń, w której dostępna była popularna minikoparka Bobcat E10z. Model ten charakteryzuje się maksymalną głębokością kopania 1,82 m i masą 1066 kg. Jedną z głównych cech odróżniających E10z od innych maszyn dostępnych na rynku są opatentowane konsole.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.