[ATB] Opinie użytkowników

Bobcat/Podkowa/Atut Rental - Z Bobcatem za pan brat

Data publikacji:

Specjalizująca się głównie w budowie i konserwacji sygnalizacji świetlnej, oświetlenia zewnętrznego i urządzeń elektroenergetycznych warszawska firma Podkowa

znana jest z wysokiej jakości oferowanych produktów i usług. Aby sprawnie wykonywać powierzone prace, musi opierać się na sprawdzonych rozwiązaniach i maszynach. Dlatego w zakresie sprzętu do robot ziemnych i budowlanych postawiła na maszyny Bobcat.

Bramy, słupy i latarnie

Właściwie trudno znaleźć dziś w Polsce region, w którym nie byłoby sygnalizatorów czy oświetlenia instalowanych przez firmę Podkowa. Rosnąca z biegiem lat renoma i ćwierć wieku na rynku zrobiły swoje. – Firma została założona przez dwie zaprzyjaźnione rodziny i działa już 25 lat, a obecnie współkieruje nią już drugie pokolenie właścicieli. Od początku trudniła się głównie budową sygnalizacji świetlnych, w mniejszym stopniu ich projektowaniem, a także realizacją oświetleń drogowych i przebudami kolizji elektroenergetycznych niskiego i średniego napięcia, a w niewielkim zakresie również innymi instalacjami typu CO. Obecnie nasza podstawowa działalność generuje 60-70% obrotów, a pozostałą część działy: sprzedaży wyrobów, produkcji oraz konserwacji wybudowanych sygnalizacji, głównie na terenie Mazowsza i części Łódzkiego. W instalowanych przez nas sygnalizacjach i oświetleniu, oprócz latarni sygnalizacyjnych renomowanej austriackiej firmy FUTURIT z koncernu Swarovskiego, lamp i osprzętu elektronicznego poddostawców zewnętrznych, wykorzystujemy prefabrykowane fundamenty oraz elementy stalowe własnej produkcji, w tym słupy, wysięgniki o długości do 12 m i bramy stalowe o rozpiętości do 22 m – informuje Piotr Boguszewski, właściciel, syn założyciela firmy.
Produkty stalowe, które obok sygnalizatorów i latarni są również przedmiotem handlu, powstają według najwyższych standardów jakości. W procesie zabezpieczania antykorozyjnego wszystkie elementy są czyszczone, a wśród oferowanych powłok ochronnych jest podstawowa powłoka lakiernicza, składająca się z podkładu i dwóch warstw nawierzchniowych, a także rekomendowana powłoka aluminiowo-cynkowa, dodatkowo powlekana dwiema warstwami dwuskładnikowego lakieru, wyjątkowo odporna na agresywne środowisko miejskie, na którą producent udziela 5-letniej gwarancji.

Rozsądny wybór

Praca najważniejszego w firmie działu budowlanego nie byłaby możliwa bez profesjonalnego parku maszynowego. W wypadku „Podkowy” tworzy go obecnie aż 7 maszyn Bobcat, w tym grające pierwsze skrzypce minikoparki w klasie wagowej 1,5-1,7 t – starsze modele 320 i 323 oraz trzy nowsze E16, z roku 2014 i 2015, a także 3,5-tonowa koparka kompaktowa E32 oraz rzadziej wykorzystywana ładowarka 773 typu skid steer z osprzętem. – Dlaczego Bobcaty? Ponieważ są stosunkowo lekkie, dzięki czemu możemy przewozić je na lawetach o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 t, a także wyróżniają się głębokością kopania, jedną z większych w swojej klasie. Do wykonania np. wykopu o głębokości 1,8 m pod fundament typu F12 czy na 2,5 m pod fundament F16 Bobcat E16 z wydłużanym ramieniem jest idealny. Poza tym są to maszyny proste w obsłudze, praktycznie bezawaryjne i ekonomiczne. Na wolnym biegu palą poniżej 2 l/h a podczas pracy nie więcej jak 5-6 l/h. Zapewniają też operatorowi dobrą widoczność i komfortowe stanowisko robocze, z wygodnymi dżojstikami do sterowania pracą koparki – przekonuje Jakub Palka z działu produkcji w firmie Podkowa, odpowiedzialny również za sprzęt.
Pracę koparkami Bobcat chwalą sobie także zatrudnieni w „Podkowie” operatorzy, w większości pracujący w firmie od wielu lat, legitymujący się dużym doświadczeniem i profesjonalizmem. – Nasi operatorzy opanowali obsługę koparek Bobcat do perfekcji, co pozwala im pracować nie tylko szybko, ale i z wymaganym w tego typu inwestycjach wyczuciem, bo nie zawsze to, co spotyka się w ziemi, jest zgodne z oficjalnymi planami i można niechcący zniszczyć istniejące instalacje. Poza tym zawsze można natrafić na coś nieoczekiwanego. Raz nawet zdarzyło się, że operatorzy wykopali dwa niewybuchy z czasów wojny – podkreśla Piotr Boguszewski.

Dobra współpraca od lat

Wszystkie użytkowane w firmie Podkowa maszyny pochodzą ze firmy Atut Rental, znanego na rynku dostawcy sprzętu budowlanego i usług rentalowych, autoryzowanego dystrybutora sprzętu Bobcat na Mazowszu, której „Podkowa” jest klientem od wielu lat. – Współpracujemy z firmą Atut Rental praktycznie od początku jej działalności i zanim po roku 2000 kupiliśmy pierwszą koparkę, korzystaliśmy z usług wynajmu, dlatego mieliśmy okazję pracować maszynami Bobcat, do których mogliśmy przekonać się przed zakupem. Również obecnie w okresach spiętrzenia prac wspomagamy się dodatkowo jedną czy dwiema maszynami wynajmowanymi, co zapewnia nam także kontakt z najnowszymi modelami, które możemy w ten sposób przetestować– wyjaśnia Piotr Boguszewski.

            Współpraca z „Atutem” przebiega bez zarzutu, także jeśli chodzi o serwis czy zaopatrzenie w części zamienne, choć jeszcze się nie zdarzyło się, aby którakolwiek z maszyna nagle zawiodła i wymagała szybkiej interwencji. Poza tym „Podkowa” korzysta z usług serwisu firmowego tylko w okresie gwarancji, bo sama dysponuje dobrym wyposażeniem technicznym i wykwalifikowanych personelem. – Przy takim parku maszynowym i taborze kilkudziesięciu samochodów, w tym serwisowych busów i ciężarowych z podnośnikami koszowymi oraz HDS-ami, trudno obejść się bez własnego warsztatu i mechaników. Na szczęście dysponujemy dobrym zapleczem technicznym, a nasi mechanicy przez tyle lat świetnie poznali maszyny Bobcata i radzą sobie z nimi doskonale. Oczywiście cały czas stosujemy oryginalne części zamienne i eksploatacyjne dostarczane przez Atut Rental, dzięki czemu nasze maszyny są w pełnej sprawności przez cały okres użytkowania – podkreśla Jakub Palka.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.