[ATB] Technika

Bobcat z szeroką gamą osprzętu

Data publikacji:

Bobcat posiada szeroką gamę osprzętów dla branży budowlanej, prac komunalnych, a nawet górnictwa. Bardzo przydatną opcją jest tutaj zdalna obsługa Bobcat MaxControl, która umożliwia bezpieczne i wygodne sterownie maszyną spoza kabiny minikoparki.

    Bobcat z szeroką gamą osprzętu

    Świder hydrauliczny Bobcata to narzędzie, które cechuje szybkość, dokładność pionowa oraz wytrzymałość.

Kosiarka bijakowa Bobcat to narzędzie do wycinania krzaków i drzewek. Dzięki swojemu dużemu zasięgowi doskonale radzi sobie na różnorodnych terenach, w tym na zboczach, rowach, szlakach, brzegach rzek i drogach użytkowych. Wyposażona w potężne bijaki z potrójnym nożem, kosiarka jest w stanie rozdrabniać małe gałęzie, sadzonki, gęstą trawę oraz inną roślinność o średnicy do 10 cm. Napęd bezpośredni nie wymaga stosowania pasów, łańcuchów i skrzyń biegów, zapewnia optymalną równowagę pomiędzy momentem obrotowym i prędkością obrotową. Zagęszczarka płytowa PCF64 zamontowana na końcu wysięgnika koparki może z łatwością dotrzeć do dna rowów. 

Narzędzie to może również wbijać pale podczas budowy ścian oporowych. Dzięki temu osprzętowi można szybko wykonać projekt wymagający zagęszczenia, bez konieczności zatrudniania pracownika i ciężkiej pracy w rowie za pomocą ręcznej zagęszczarki. Stanowi z pewnością alternatywę dla zagęszczarek prowadzonych lub zdalnie sterowanych walców. Siła odśrodkowa zagęszczarki 28,5 kN oraz częstotliwość 2000 drgań na minutę zapewniają o wiele lepsze zagęszczenie niż zagęszczarki ręczne. Cztery mocowania amortyzatorów zewnętrznych rozkładają wibracje równomiernie, co pomaga utrzymać poziom zagęszczarki, zwiększa stabilność oraz finalnie poprawia wydajność zagęszczania, a przy tym wydłuża żywotność jej komponentów.

Świder hydrauliczny Bobcata to narzędzie, które cechuje szybkość, dokładność pionowa oraz wytrzymałość. Dzięki jego wysokiemu momentowi obrotowemu i unikalnej przegubowej konstrukcji możliwe jest zawieszenie go idealnie pionowo, zarówno na płaskim, jak i nierównym terenie. Cała jednostka napędowa śledzi ruch wiertła do otworu, co zwiększa głębokość kopania o 30 cm w porównaniu do standardowych jednostek napędowych.

Świder hydrauliczny jest idealnym narzędziem do wiercenia otworów pod słupy, filary i drzewa, niezależnie od warunków glebowych. Dostępne są ślimaki z wałem okrągłym i kombinowanym, co pozwala dostosować narzędzie do konkretnych potrzeb. Są także różne szerokości świdrów, wiertła Standard Duty, Heavy Duty i Rock Duty, aby efektywnie poradzić sobie z różnymi warunkami gruntowymi, a także dodatkowe przedłużki do bitów, które umożliwiają zwiększenie głębokości otworu. Możliwości dostosowania narzędzia są jak widać bardzo duże.

Ciekawym rozwiązaniem Bobcata jest również koparka łańcuchowa przeznaczona do kopania wąskich wykopów drenażowych lub pod kable. Przy masie własnej 256 kg, wymaga przepływu oleju w układzie hydraulicznym na poziomie 49-76 litrów/min. Oferuje przy tym szerokości kopania 100 - 200 mm oraz  głębokość kopania 600 mm.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.