[ATB] Aktualności Bomag

Bomag - Cztery dni innowacji

Data publikacji:

Firma Bomag po raz kolejny zaprosiła gości - tym razem ponad 1300 osób z około 60 krajów, do swojego zakładu macierzystego w niemieckim Boppard. Podczas odbywającej się co dwa lata imprezy producent zaprezentował kompletny asortyment produktów. Zgodnie z hasłem „Think further - Road Equipment and Solutions by Bomag” w centrum demonstracyjnym firmy zaprezentowano najnowsze technologie, alternatywne napędy i przyszłościowe badania.

Podczas każdej z trzech imprez goście mieli możliwość wysłuchania dwudniowego programu z prezentacjami maszyn w centrum szkoleniowym i demonstracyjnym, a także wykładów ekspertów na temat systemów wspomagających i szerokiej gamy pionierskich technologii. W programie znalazło się również zwiedzanie fabryki. Oprócz prezentacji  wypróbowanych i przetestowanych maszyn Bomag, skupiono się także na systemach wspomagających i rozwiązaniach serwisowych, które w pierwszej kolejności umożliwią budowę placu budowy w przyszłości.

Narzędzia cyfrowe

Doskonałym tego przykładem były najnowsze cyfrowe narzędzia do optymalizacji procesów budowlanych, których goście mogli doświadczyć na żywo podczas Dni Innowacji. Były to: aplikacja Android Bomap do ciągłej kontroli zagęszczania oraz oprogramowanie Asphalt Pro do planowania i optymalizacji procesów budowlanych. Bomap jest rozwiązaniem dla robót ziemnych i budowy asfaltu, za pomocą którego wyniki prac mogą być dokumentowane lokalnie w czasie rzeczywistym. Intuicyjnie obsługiwana aplikacja może rejestrować dodatkowe odczyty i w ten sposób tworzyć dokumentację do ciągłej kontroli zagęszczenia (CCC). Aplikacja może być zainstalowana na dowolnym standardowym tablecie z systemem Android lub smartfonie.
Asfalt Pro z kolei obejmuje cały proces planowania, analizy i dokumentacji dla projektów budowy dróg. Już w fazie planowania przewidywane wykorzystanie maszyny i wymagania materiałowe zostają precyzyjnie określone. Zmniejsza to czas przestojów i przerw w układaniu nawierzchni oraz minimalizuje koszty magazynowania. Wysoki stopień przejrzystości, jaki Asphalt Pro może zapewnić, w połączeniu z maszynami Bomag, monitorowanie w czasie rzeczywistym postępu budowy. Każdy parametr jest nie tylko dostępny cyfrowo w fazie budowy, ale jest również później dokumentowany. Dzięki interfejsowi Joblink firmy Bomag, zebrane dane pomiarowe mogą być wygodnie wykorzystywane bezpośrednio przez zewnętrznych dostawców, takich jak Trimble, Moba lub Topcon.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.