[ATB] Nowości BomagWalce

Bomag - jednobębnowe z Ekonomizerem

Data publikacji:

Dobrze znany z tandemowych walców Bomag system Economizer na życzenie jest teraz dostępny również w walcach jednobębnowych tej marki. System na bieżąco mierzy poziom zagęszczenia podłoża i w przejrzysty sposób sygnalizuje potrzebę dalszego zagęszczania, co zapewnia prawidłowe wykonanie pracy i optymalizuje wykorzystanie walca.

System Bomag Economizer był przez ostatnie lata popularnym rozwiązaniem oferowanym w tandemowych walcach do zagęszczania asfaltu. W segmencie maszyn do zagęszczania gruntu był natomiast dostępny w rewersyjnych zagęszczarkach płytowych oraz w kompaktowych tandemowych walcach do wykopów. Ponieważ Economizer doskonale sprawdził się w tych maszynach i był przez operatorów bardzo chwalony za skuteczność, producent postanowił wprowadzić to rozwiązanie jako opcjonalne wyposażenie również do nowych walców jednobębnowych. Według informacji producenta obecnie jest już oferowany w walcach SDR-5 i SDR-40/-4, a w BW 124-5 będzie dostępny wraz z pojawieniem się nowej generacji tych maszyn.

Łatwa ocena zagęszczenia

Umieszczony na desce rozdzielczej wyświetlacz z ciągiem zapalających się kolejno diod pozwala w bardzo łatwy sposób stwierdzić wzrokowo, czy dalsze zagęszczanie jest konieczne. Wzrost zagęszczenia jest sygnalizowany coraz większą liczbą zapalających się żółtych diod. Maksymalne możliwe zagęszczenie w danym miejscu uzyskuje się wówczas, gdy podczas kolejnych przejść walca świecących diod nie przybywa. Jeśli z kolei liczba zapalających się diod nagle spada, wskazuje to na miejsce o słabszej nośności lub spoistości podłoża (asfalt), co pozwala szybko naprawić uszkodzenie. System ostrzega także przed nadmiernym zagęszczeniem, grożącym zniszczeniem struktury podłoża. Wtedy zapala się umieszczona na końcu czerwona dioda, sygnalizująca konieczność przerwania pracy w danym miejscu.
Bomag Economizer nie wymaga aktywacji ani kalibracji i działa automatycznie, kiedy włączona jest wibracja bębna. Wskazania intuicyjnego wyświetlacza są w stanie bez problemu prawidłowo zinterpretować nawet niedoświadczeni operatorzy, dzięki czemu szkolenie nie jest konieczne. Bieżąca kontrola zagęszczenia pozwala zmniejszyć liczbę niepotrzebnych przejazdów, co gwarantuje oszczędność czasu, paliwa i innych kosztów pracy.

SS

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.