[ATB] Technika

Bomag na targach Bauma

Data publikacji:

Firma Bomag, globalny producent maszyn budowlanych do budowy dróg i robót ziemnych, zaprezentuje na tegorocznych targach Bauma swoją ofertę lekkiego sprzętu do szerokiego zakresu zastosowań. Oprócz popularnych klasyków będą też najnowsze innowacje, które sprawią, że układanie dróg czy chodników będzie bardziej ergonomiczne i wydajne. Prawie wszystkie maszyny będzie można przetestować.

    Bomag na targach Bauma

Na stanowisku firmy Bomag będzie można zobaczyć najnowocześniejsze maszyny do lekkiego zagęszczania. Będą tam: elektryczny ubijak BT 60e, jednokierunkowa zagęszczarka  wibracyjna BR 95, odwracalna zagęszczarka wibracyjna BPR 45/45 oraz ręcznie prowadzony walec wibracyjny w wersji BW 65 oraz BW 65 D.

Ubijak BT 60e

Wytrzymały elektryczny ubijak BT 60e to urządzenie zeroemisyjne z napędem elektrycznym. Jest to pierwszy akumulatorowy ubijak w ofercie firmy Bomag, który wyróżnia się wysoką wydajnością w miejscach, gdzie konieczne jest stosowanie maszyn niewytwarzających spalin jak np. w wykopach, tunelach itd. Dla ubijaka przewidziane są akumulatory o pojemności 1000 lub 1400 Wh.

BR 95: zagęszczarka wibracyjna jednokierunkowa

Zagęszczarka jednokierunkowa BR 95 stanowi doskonałe połączenie wydajności i zwrotności. Jest lekka, kompaktowa i sprawdzi się w robotach ziemnych przy zagęszczaniu takich materiałów jak żwir, piasek i gleby mieszane. Również tam, gdzie wymagana jest praca w najmniejszej przestrzeniach, np. w pobliżu ścian budynków, słupów, w rowach na kable itd. Podstawa robocza zagęszczarki ma kształt kwadratu z zaokrąglonymi narożnikami i wymiary 450x450 mm. Ta smukła i ergonomiczna maszyna zapewnia operatorowi pełną kontrolę za sprawą prowadnicy pracującej w zakresie 360°. Ważną zaletą zagęszczarki jest także niski poziom  przenoszonych wibracji przy wartościach HAV poniżej 2,5/5 m/s2, co zapewnia niemęczącą pracę. Oferowana prędkość robocza wynosi 30 m/min, a w zależności od materiału wysokość nasypu może wynosić do 25 cm w jednym przejściu.

BPR 45/45: rewersyjna zagęszczarka wibracyjna

Zagęszczarka rewersyjna BPR 45/45 o mocy 6,3 kW przeznaczona jest do zadań w trudnych warunkach, ponieważ dzięki solidnemu, wszechstronnemu kapturowi ochronnemu wytrzymuje duże obciążenia. Precyzyjne kierowanie maszyną nawet na nierównych powierzchniach nie powinno stanowić problemów dzięki specjalnej, komfortowej dźwigni sterującej. Na wyróżnienie zasługują bardzo niskie wartości HAV - poniżej 2,5 m/s2. W standardowym wyposażeniu zagęszczarki jest praktyczny licznik godzin pracy.

Ręcznie prowadzony walec wibracyjny BW 65 i BW 65 D

Walce prowadzone Bomag BW 65 oraz BW 65 D (diesel) są łatwe w obsłudze i zwrotne, a wszystkie ich punkty operacyjne znajdują się w bezpośrednim zasięgu operatora. Szerokość robocza walców wynosi 650 mm, optymalne zagęszczanie aż do samej krawędzi jest precyzyjne i szybkie dzięki niewielkiemu występowi poza obrys. Układ drgający daje możliwość pracy z dwiema amplitudami. Przełączany system można tutaj elastycznie dostosować do podłoża, a regulacja drgań i położenia przepustnicy odbywa się na drążku sterującym. Walce BW 65 dostępne są w wersjach z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi zgodnymi z normą Stage V. Standardowo wyposażone są w rozrusznik elektryczny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.