[ATB] Aktualności

Bosch - Maszyny a internet rzeczy

Data publikacji:

Postęp technologiczny w branży budowlanej i dziedzinach pokrewnych osiągnął już zawrotną prędkość. Przełomowe rozwiązania pojawiają się znacznie częściej niż miało to miejsce w latach ubiegłych. Według specjalistów Bosch przyszłość branży może wyglądać jeszcze inaczej.

Czy maszyny zaczną pracować same? To zdawałoby się dość odważnie postawione pytanie, jednak nie odbiegające dalece od otaczającej nas rzeczywistości. Inteligentne maszyny, automatyzacja procesów roboczych czy internet rzeczy nie są już tylko futurystycznymi pojęciami, a stosunkowo szybko zbliżającą się rzeczywistością. Tezę tą potwierdzają specjaliści Bosch Rexroth specjalizujący się w opracowywaniu inteligentnych rozwiązań dla branży budowlanej, transportowej, rolniczej i wielu innych.
Proces elektronizacji hydrauliki narzędzi oraz hydrauliki napędu w ostatnich latach znacząco przyspieszył. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to sprawdzona droga producentów sprzętu do osiągnięcia jeszcze większej wydajności. Dzięki opracowaniu rozmaitych układów sterowania udaje się osiągać coraz wyższą sprawność narzędzi oraz zautomatyzowanie szeregu procesów roboczych. Wprowadzenie specjalistycznego oprogramowania do sterowania pracą jednostek napędowych poskutkowało obniżeniem zużycia paliwa oraz znacznym zmniejszeniem emisji spalin.
Wraz z zastosowaniem specjalistycznego oprogramowania sterującego producenci mają możliwość wprowadzenia nowych funkcji roboczych oraz rozwiązań ułatwiających pracę operatora. Kierujący maszyną musi pamiętać o mniejszej liczbie koniecznych do wykonania zadań, może się w większym stopniu skoncentrować na czynnościach, przy których jego uwaga jest konieczna. Zwiększa to również bezpieczeństwo pracy. Te rozwiązania mają już zastosowanie w wielu maszynach. A jak będzie w przyszłości?
Według specjalistów Boscha oprogramowanie sterujące maszyn będzie w przyszłości wymieniać informacje z centralnym magazynem danych utrzymanych w chmurze. Ma to w znacznym stopniu zwiększyć kontrolę nad pracującymi urządzeniami, a także zwiększyć ich produktywność. W przyszłości oprogramowanie będzie zapewniać połączenie maszyn z Internetem rzeczy.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.