[ATB] Aktualności Husqvarna budowlane

Bosch przejmuje udziały Husqvarna

Data publikacji:
Bosch przejmuje udziały Husqvarna

W celu wzmocnienia sojuszu pomiędzy obiema firmami Robert Bosch obejmie 12% udziałów w firmie Husqvarna, specjalizującej się w produktach outdoorowych i narzędziach roboczych.

 

Nabywając udziały, Bosch powiedział, że zamierza wzmocnić sojusz w zakresie akumulatorów pomiędzy obiema firmami. Portfolio Husqvarny obejmuje profesjonalne narzędzia leśne i ogrodowe, lekki sprzęt budowlany, zrobotyzowane kosiarki do trawy, systemy nawadniające i narzędzia szlifierskie.

Zarówno spółka zależna Husqvarna - Gardena, jak i marka Flymo są partnerami w „Power for All Alliance” działu Bosch Power Tools. – Realizujemy strategię systematycznego wzrostu z naszą działalnością dla konsumentów

– powiedział Christian Fischer, zastępca prezesa zarządu spółki Robert Bosch, który odpowiada za sektory biznesowe Energy and Building Technology oraz Consumer Goods firmy.

– Obejmuje to również wzmocnienie istniejących partnerstw poprzez udziały kapitałowe. Nasz „Power for All Alliance” dla akumulatorów to historia sukcesu, którą chcemy kontynuować

– dodał.

Sojusz „Power for All” został utworzony przez Bosch Power Tools i spółkę zależną Husqvarna - Gardena - na rynek europejski latem 2020 r. i jest jednym z pierwszych międzymarkowych sojuszy akumulatorowych obejmujących produkty związane ze wszystkimi czynnościami wykonywanymi w domu. W sojuszu uczestniczy 10 marek, które oferują około 100 urządzeń. Celem jest zaoferowanie użytkownikom szerokiego systemu 18 V. W ubiegłym roku marka Husqvarna wzmocniła sojusz „Power for All Alliance” o produkty do majsterkowania w segmencie ogrodowym.

– Witamy firmę Bosch jako dużego udziałowca w Husqvarna Group. Ściśle współpracowaliśmy podczas tworzenia sojuszu Power for All, który wspiera naszą podróż w zakresie elektryfikacji

– powiedział Tom Johnstone, prezes zarządu Husqvarna Group. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.