[ATB] Budownictwo

Brakuje pieniędzy na trasę N–S w Radomiu

Data publikacji:

Tylko jedno konsorcjum chce budować trasę N-S w Radomiu. Pracę wycenia jednak znacznie drożej niż planował zamawiający. Brakuje 16 mln zł.

Jedna oferta, w dodatku znacznie droższa od przewidzianego budżetu wpłynęła do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu w związku z przetargiem na I etap trasy N-S. Chodzi o budowę odcinka pomiędzy rondem Mikołajczyka przy dworcu PKS (ulica Prażmowskiego) a ulicami Żeromskiego i Szkolną.
Jedyną propozycję złożyło konsorcjum Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice. Oferta wykonawcy jest warta prawie 36 mln zł. Miasto zaplanowało na realizację tej inwestycji 19 mln zł. Teraz oferta będzie sprawdzana pod względem merytorycznym. Nie wiadomo jakie będą dalsze decyzje inwestora – czy znajdą się dodatkowe środki, czy też przetarg zostanie unieważniony.
Pierwszy etap trasy N-S obejmuje odcinek o długości 1,1 km. W ramach trwającego przetargu planowana jest przebudowa odcinka ulicy Władysława Beliny-Prażmowskiego, wraz z budową skrzyżowania z ulicą Słowackiego (w sumie ok. 440 m). To ma być odcinek z dwiema jezdniami, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Dalsza część trasy ma być nowym odcinkiem o długości ok. 660 m. Ma powstać na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż linii kolejowej Warszawa – Radom. Droga na tym odcinku ma być jednojezdniowa. Na styku z istniejącymi ulicami: Żeromskiego i Szklaną zaplanowano budowę ronda.

Powstać ma także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, przebudowane zostaną także sieci uzbrojenia terenu (elektroenergetyczne, oświetlenie uliczne, kanały technologiczne, sieci wodno-kanalizacyjne, sieć ciepłownicza, sieć gazowa).
Według założeń I etap trasy N-S ma powstać do 2020 roku. Cała trasa ma liczyć 5 km długości i została podzielona na trzy etapy. Dwa pozostał to: odcinek od ulicy Miedzianowskiej do osiedla Południe (planowana realizacja 2018-2019) oraz od ul. Żeromskiego do Kozienickiej (realizacja do 2020 roku).

Źródło: www.rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.