[ATB] Technika Deutz

BTH Fast/Deutz - Naprawy i remonty

Data publikacji:

Biuro Techniczno-Handlowe Fast ze znajdującego się tuż za południowymi rogatkami stolicy Walendowa nie od dziś może się poszczycić bardzo szeroką paletą produktów i usług w zakresie kompletowania, sprzedaży, jak również serwisu silników wysokoprężnych. Przedsiębiorstwo opiera swoją ofertę głównie na marce Deutz, której jest autoryzowanym przedstawicielem na terenie Polski.

Nasza oferta obejmuje serwis oraz sprzedaż silników oraz części do nich firmy Deutz, a także Mitsubishi czy Subaru-Robin. Pełen zakres usług obejmuje zakup, dostawę i opiekę gwarancyjną oraz pogwarancyjną. Jeśli zaś chodzi o serwis, świadczymy go poczynając od napraw doraźnych po naprawy główne. Do tego rzecz jasna dochodzi pełna oferta podzespołów, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych - mówi Piotr Dostojewski, dyrektor ds. logistyki w BTH Fast. – Wszystkie silniki Deutz są już przystosowane do normy Stage V. Jednostki napędowe tej marki są coraz częściej wybierane przez producentów - w ostatnich latach wróciliśmy np. do mniejszych wózków widłowych, z których Deutz był wcześniej wyparty przez producentów silników znanych z sektora motoryzacji. Silnik Deutza jest obecnie wiodący w zakresie ładowarek teleskopowych - zwłaszcza mniejsze jednostki o oznaczeniach 2.9 i 3.6 – dodaje.

Czy śnieg czy deszcz

Zatrudniająca 25 osób firma z siedzibą w Walendowie może poszczycić się profesjonalną ekipą serwisową, która do dyspozycji klientów oddaje 6 mobilnych brygad serwisowych, wyposażonych we wszystkie niezbędne, najnowocześniejsze narzędzia, urządzenia i przyrządy wymagane przez producenta. Co istotne, mechanicy legitymują się ogromną wiedzą na temat obsługiwanych jednostek napędowych, zdobywanych nie tylko podczas napraw - przechodzą bowiem systematyczne szkolenia. – Działamy na terenie całego kraju. Oczywiście jesteśmy w stanie realizować również naprawy stacjonarne, co się zdarza jednak sporadycznie - nikt nie przyjedzie walcem czy rozściełaczem na przegląd okresowy do Nadarzyna. W przypadku największych przedsiębiorstw, sprzęt ściągany jest czasem do baz firmowych, gdzie możemy w prawie sterylnych warunkach wykonać niezbędne naprawy. Najczęściej jest jednak kurz, błoto, deszcz, śnieg czy grad itp. – podkreśla Piotr Dostojewski.

Odbudowany na gwarancji

Patrząc na działalność podwarszawskiej firmy, warto zwrócić uwagę na rosnącą popularność rewitalizacji silników wymontowywanych z maszyn używanych. Silniki te są przywracane do sprawności w specjalnej fabryce w Bawarii, zajmującej się tylko i wyłącznie ich produkcją. Jednostki te powstają z wykorzystaniem nowych części lub używanych podzespołów. – Taki w pełni sprawny silnik jest nadal nieco droższy niż po naprawie na miejscu, ale wszystkie podzespoły są odnowione. Cała jednostka jest objęta 2-letnią gwarancją - wymienione podzespoły mają gwarancję przez 3 lata – zapewnia dyrektor ds. logistyki w BTH Fast.

Dobre zaopatrzenie

Przedstawiciel firmy BTH Fast zwraca uwagę, iż firma stosuje różne formy współpracy z klientami - od najczęściej wybieranego modelu zapytanie - oferta po długofalową współpracę, również na podstawie zawieranych umów serwisowych. Niezależnie jednak od przyjętego modelu, jednym z kluczy do powodzenia świadczonych usług jest odpowiednie zaopatrzenie w części zamienne, odpowiadające parametrami wymogom producenta. – Niezbędne części muszą być na miejscu. Jeśli są, pytanie o cenę nie jest już takie istotne. Wiadomo, że nie wszystko mamy „na stanie”, ale w razie potrzeby korzystamy z magazynu centralnego Deutza w niemieckiej Kolonii, skąd możemy zrealizować zamówienie w ciągu 1-2 dni roboczych – przekonuje Piotr Dostojewski.

Grzegorz Antosik

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.